Ak ste si prečítali tento článok, znamená to, že ste zvedaví na výsledok rovnice alebo ste ju už efektívne vypočítali. Predtým, ako odpoviete, si dvakrát premyslite, pretože matematika chyby neodpúšťa.

Reklamy

Vyššie uvedená rovnica spôsobuje obrovské spory a o nesprávne odpovede nie je núdza. Už ste začali počítať?

Matematika je už roky najmenej obľúbeným školským predmetom, čo len zvyšuje nervy a strach. Len málo ľudí má rád riešenie rovníc, hádaniek a logických hier, pretože si vyžadujú námahu.

Nikto nemá dostatok trpezlivosti a času na to, aby sa trápil matematickými operáciami, a to je obrovská chyba. Svet čísel je veľmi pokojný a usporiadaný, takže sa s ním dokáže vyrovnať len málokto.

Ako vyriešiť túto rovnicu?

Túto otázku si zrejme kladiete už niekoľko minút a  rozpačito sa pozeráte na nie práve prívetivo vyzerajúce čísla. Musíte vedieť, že váš strach z rovnice je len veľká vec a že je veľmi jednoduchá na vyriešenie a všetko, čo potrebujete, sú znalosti zo základnej školy .

Deti takéto matematické operácie počítajú normálne, ale naučili ste sa ich riešiť rovnako ako oni. Prečo je teda s výsledkom tejto rovnice toľko problémov?

Čas a nie príliš pravidelný tréning mozgu si vyberajú svoju daň, čo znamená, že nielenže prídete o matematické znalosti, ale ani nenabudíte svoje mozgové bunky k práci.

Vďaka tomu vás hádanky a rovnice rýchlo unavia a ich riešenie vzdáte hneď od začiatku. Každý deň ste zvyknutí na odpovede , ktoré vždy získate z internetu bez zbytočnej námahy.

Tento prístup je cestou do nikam, ktorá vás núti ísť späť namiesto vpred.

Len takto získate správny výsledok rovnice

Najprv si vezmite kus papiera a pero a napíšte rovnicu „20 ÷ (4 - 4 ÷ 2) × 4 = ?“ a potom si ju pozorne prezrite. Kde by ste mali začať s výpočtami? Dobre si premyslite svoju odpoveď, pretože to, čo urobíte, určí, či dostanete nesprávnu alebo správnu odpoveď.

Matematika nie je oblasť, kde si môžete ľubovoľne zvoliť alebo vyložiť rovnicu, pretože má jasne definované pravidlá , ktoré sa naučil každý z nás.

Poradie operácií je kľúčové pre správne vyriešenie tejto hádanky a v prípade tejto rovnice majú prednosť zátvorky. Teraz nie je čas na odčítanie, ale  delenie , čím získate "20 ÷ (4 - 2) × 4", čo vyzerá oveľa lepšie.

V operácii je ešte zátvorka , ktorá vyžaduje ďalšie riešenie, ale odčítanie je veľmi jednoduché. Zostane len "20 ÷ 2 × 4" , čím sa priblížite k správnemu výsledku rovnice.

Určite teraz akcia pôsobí oveľa menej desivo a prebieha hladko, a to všetko vďaka znalosti pravidiel, ktoré vám ušetrili zbytočné nervy.

V ďalšom kroku musíte najprv deliť a potom násobiť , pretože rovnicu by ste mali riešiť zľava doprava , nikdy nie naopak! Vypočítali ste rýchlo správny výsledok ? Riešením rovnice je číslo 40 a toto je jediná správna odpoveď.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!