Táto matematická rovnica rozdelila celé rodiny a dvíha krvný tlak mnohým sledovateľom sociálnych sietí. Vyriešite to bez kalkulačky?

Reklamy

Určite pri pohľade na rovnicu "20 + 20 - 10 × 0 + 5 + 5 = ?" ťa okamžite rozbolí hlava a chceš zabudnúť, že si tieto čísla niekedy videl.

Čísla vôbec nenabádajú k matematickým výpočtom a čo je horšie, úloha sa zdá byť dlhá, únavná a náročná. Negatívny vzťah k matematike je už štandardom, no dá sa napriek predsudkom a nepríjemným zážitkom v škole vyriešiť?

Ako vyriešime túto spornú matematickú rovnicu?

Namiesto plytvania nervami a časom používajte hlavu, logické myslenie vám určite pomôže a zároveň vám neublíži. Nie je dôvod nechať sa od začiatku odradiť.

Buďte trpezliví a vložte svoje emócie do vrecka. V matematickej rovnici nie je priestor na akúkoľvek interpretáciu výsledkov, alebo ešte horšie, na argumenty o odpovedi.

„Kráľovná vied“ má na každý matematický problém vždy len jedno riešenie, no málokto si ho pamätá.

Z tohto dôvodu sa mnohí ľudia a dokonca celé rodiny hádajú o výsledku, pretože každý z odvážlivcov dostal úplne iný výsledok.

Nemá však cenu nad nimi strácať čas, radšej začnite počítať podľa konkrétnych pravidiel, ktoré vás nikdy neprivedú k chybe. Pamätáte si ich zo školy?

Každého z nás sa na ne pýtali a  mal by ich dokonale poznať , no realita matematických vedomostí je úplne iná. Z tohto dôvodu sa znova zamyslite nad vyššie uvedenou rovnicou. Kde začať?

Spoľahlivý spôsob riešenia matematickej rovnice

Odvážlivci, ktorí pristupujú k tejto matematickej úlohe rýchlo, dostávajú dva výsledky: 40 a 10 , ktoré sú veľmi ďaleko od správnej odpovede.

Ak ste tiež vypočítali rovnicu a dostali ste jedno z týchto čísel, určite ste zlyhali v celej úlohe a musíte začať znova. Predtým, ako v hneve chytíte pero, najprv si zapamätajte poradie, v ktorom vykonávate matematické operácie . Tak kde začať?

V tejto rovnici najprv riešime násobenie a nula by nás nemala veľmi znepokojovať, pretože 10 × 0 nám dá nulu. Toto ovláda veľa ľudí a je to jednoduché.

Po druhé, stojí za to pustiť sa do sčítania a sčítaním čísel dostaneme rovnicu 40-0+10 = ?, ktorá vyzerá oveľa lepšie a treba ju hneď vyriešiť.

Jediný a správny výsledok tejto matematickej rovnice je 50. Iné šikovné riešenie na to neexistuje, ba čo viac, odpoveď sa nezmení ani argumentami.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!