Takmer nikto nevenuje veľkú pozornosť veciam, ktoré používame denno denne. Však čo môže byť také zaujímavé na obyčajnej košeli alebo balení džúsu? Ako sa však ukazuje, niektoré detaily v bežných veciach môžu ich majiteľom uľahčiť život.

Reklamy

Pozreli sme sa na niektoré veci, ktoré všetci máme a objavili sme aj pre seba veľa zaujímavých vecí.

1. Trojuholník na mikinách

Všetky klasické mikiny majú v golieri našitý trojuholník. Dnes je už nefunkčný, no výrobcovia ho pridávajú ako prvok klasiky. Keď sa prvýkrát objavili mikiny, trojuholník bol hrubší, aby zachytával pot majiteľa a nedovolil, aby sa golier tak rýchlo natiahol.

2. Gombíky na ramenách saka alebo bundy

Gombíky na sakách sú obyčajné ozdoby, ktoré majú v skutočnosti praktickú funkciu . Takéto vylepšenie pomáha saku alebo bunde pevnejšie držať na vešiaku bez toho, aby skĺzli dole.

3. Dve vrecká na pravej strane bundy

Na niektorých klasických bundách ešte stále vidíte 2 vrecká na pravej strane. Malé vrecko dnes takmer nikto nepoužíva, no v minulosti si v nich páni odkladali lístky na vlak. Dnes je to už len tradícia.

4. Vankúšik na ihly

Tiež používate na odkladanie ihiel najpoužívanejšie farby nití? Vankúšik na ihly nie je vymyslený len tak, ale slúži aj ako brúsič ihiel. Ak by ste si chceli takýto vankúšik vyrobiť, ryža ako náplň do takéhoto vankúšika veľmi dobre brúsi ihly a špendlíky.

5. Drevené vešiaky na šaty

Dnes si môžeme vybrať materiál ramienok na oblečenie: plastové alebo drevené. Ale v minulosti bolo drevo jediným materiálom, z ktorého sa vyrábali vešiaky. Vešiaky vyrobené z určitých druhov dreva chránili oblečenie pred moľami a iným hmyzom: vôňa dreva ich odplašila.

6. Pútko na chrbte košele

Košele s pútkami na chrbte boli veľmi obľúbené medzi námorníkmi, ktorí nemali veľa miesta na uloženie oblečenia. A slučka im umožnila zavesiť košeľu na háčik.

V šesťdesiatych rokoch spoločnosť GANT pridala na košele pútka pre vysokoškolákov, aby si ich mohli zavesiť do skriniek. Neskôr študenti použili slučku na označenie svojho vzťahu. Ak chlap nemal slučku, znamenalo to, že s niekým chodil.

7. Vodorovný otvor na horný gombík košele

Veríme, že ste si všimli, že všetky otvory pre gombíky sú vertikálne a horný je zvyčajne horizontálny . Je to urobené špeciálne pre to, aby sa gombík nerozopínal, ak sa rozhodnete dať si kravatu bez vyzliekania košele.

8. Lego panáčik

Výrobcovia Lega sa starajú o svojich mladých fanúšikov. To je dôvod, prečo má hlava každej hračky v sebe malý otvor. Prepúšťa vzduch v prípade, že dieťa hračku prehltne.

9. Popruh na kabáte

Teraz sa popruh pridáva na kabáty väčšinou z dekoratívnych dôvodov ako na fotografii vyššie. Ale spočiatku sa používal na utiahnutie uniformy, aby bola silueta štíhla.

10. Založené ušká na krabičkách džúsu

Založené uška na malých baleniach džúsov pomáhajú deťom. Po odlepení a narovnaní im uľahčujú držanie krabičky, takže krabičku moc nestláčajú a obsah nevylejú. Toto není tak skrytá pomôcka ako výmysel šikovných ľudí, ktorý sa šíri internetom.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!