Na túto rovnicu existujú tri odpovede, ale iba jedna z nich je správna. Aký je teda výsledok tejto rovnice?

Reklamy

Matematické spory sú dnes na internete bežné a existuje toľko rôznych odpovedí a spôsobov riešenia úloh, koľko ľudí je do diskusie zapojených.

To isté platí pre túto rovnicu, ktorá viedla k mnohým horúčkovitým stavom a slzám. Je naozaj potrebné ísť si navzájom po krku pri týchto matematických operáciách?

V tejto hádanke máte na výber tri odpovede ale kľudne môžete pridať aj svoje vlastné. Namiesto toho, aby ste hádali výsledok, použite hlavu a zapamätajte si niekoľko dôležitých pravidiel.

Ktorý výsledok matematickej rovnice je správny?

Iste sa pýtate, akú odpoveď si máte vybrať a šťastné čísla, o ktorých sa už polovica internetu pohádala, sú: 1, 61 a 122. Musíte uznať, že rozdiel vo výsledkoch tejto matematickej úlohy je pomerne veľký.

Medzi týmito odpoveďami je však len jedno správne riešenie a pravdepodobne už máte svoje obľúbené. Predtým, ako sa začnete hádať s ostatnými o výsledku rovnice, premyslite si to aspoň dvakrát.

Trocha intelektuálneho úsilia nikdy nikomu neuškodilo a určite to namotivuje váš mozog na solídny trénin. Veľa ľudí sa logickému mysleniu a hlavolamom vyhýba, no strašidelné sú len na prvý pohľad, ba čo viac, ich riešenie vôbec nebolí.

Matematika má svoje vlastné pravidlá a je nemilosrdná a jeden neuvážený výpočet spôsobí, že všetko úsilie vyjde nazmar. Z tohto dôvodu musíte poznať matematické pravidlá hry, ktoré vás nielen ochránia pred nervami a chybami, ale vždy vás privedú k riešeniu každej rovnice.

Toto je jediný spôsob, ako vyriešiť túto rovnicu

Náš matematický hlavolam nie je taký ťažký, ako sa zdá, a môžete ho vyriešiť za pár sekúnd. Nepotrebujete k tomu kalkulačku ani nervy. Kľúčom k riešeniu rovnice s tromi číslami je pripomenúť si vedomosti zo základnej školy, ktoré má teoreticky každý z nás.

V praxi ich však väčšina ľudí nemá, čo sa prejavuje zlým výberom jedného z troch výsledkov.

Správne poradie vykonávania matematických operácií pomôže pri riešení tejto rovnice. Najprv si pozorne prezrite aktivity. Kde by ste mali začať s výpočtami?

Mnohí nepochybne začnú sčítaním a dostanú výsledok 1, čo je hrubá chyba. Začnite túto hádanku násobením, ktoré má prednosť a nenechajte sa odradiť nulou.

Vďaka tejto akcii by ste už mali vedieť, ktorý výsledok z troch obľúbených je ten správny. Vykonaním tohto výpočtu bude rovnica vyzerať takto: 60 + 0 + 1 = ?.

Jediný výsledok, o ktorom môžete polemizovať, je 61, a ak ste vsadili na túto odpoveď na začiatku hry, gratulujte si k svojej intuícii či znalosti matematických pravidiel.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!