Čo ak táto matematická hádanka nie je taká ťažká, ako vyzerá? Určite by tomu uveril len málokto, pretože iba malý počet ľudí vypočíta správny výsledok.

Reklamy

Matematika nie je jednoduchý odbor a zároveň spôsobuje množstvo problémov. Len málo ľudí sa dobre orientuje vo svete rovníc, hlavolamov a hádaniek, a napriek tomu na tento príklad nepotrebujete žiadne špeciálne zručnosti.

Veľa ľudí si myslí, že ak im v škole nešla matematika, je lepšie problémy neriešiť, lebo ich aj tak urobíme zle. Takéto myslenie nepomáha a spôsobuje len zbytočný stres.

Tento príklad nepovedie k hádkam, ak viete, ako ju vyriešiť. Kde teda začať?

Matematická hádanka s dvoma výsledkami?

Bohužiaľ, v matematike nemôžu existovať dva výsledky, ale jeden. Nie je tu priestor na voľnú diskusiu. Veľa ľudí zabúda, že svet čísel je založený na chladnom výpočte a logike, takže o nervy či zbytočné hádky o výsledku rovnice určite nie je núdza.

Stačí zapnúť mozog, čo nie je také jednoduché, ak veľmi často neriešite matematické hádanky. Ako sa teda vysporiadať s touto akciou?

Najprv si pozrite čísla na obrázku a zamerajte sa najmä na matematické znamienka. Dramatickosť k tejto rovnici pridáva zátvorka , ktorá vôbec nevyzerá lákavo.

Mnohí sa určite pýtajú, či začať s výpočtami v zátvorke, alebo možno s dvoma číslami stojacimi pred ňou? Kladenie si takýchto otázok je dobrým začiatkom riešenia tejto matematickej úlohy, ale kráľovná vied sa, žiaľ, nespolieha na dohady.

V prípade všetkých jej rovníc a príkladov platia špecifické pravidlá (ako v prípade hier), vďaka ktorým vždy bez väčších problémov získame správny výsledok.

Ako nájsť riešenie tejto hádanky?

Online matematici sa medzi sebou hádajú o výsledku, ktorý ani zďaleka nie je správny. Prečo je táto hádanka taká ťažká? Ide o dodržiavanie správneho poradia činností a nie každý si ich pamätá. Najprv sa snažte zapamätať si tieto pravidlá. Ako to bolo?

Ak ste chceli začať zátvorkami, pokojne môžete začať počítať, pretože majú prednosť pred ostatnými matematickými operáciami.

Vďaka tomu sa naša záhadná rovnica zmení na „1 + 2 x 3“, čo nás povedie k ďalším výpočtom. O druhej najlepšej operácii, ktorou je samozrejme násobenie, určite nepochybujete .

Mnohí sa možno čudujú, odkiaľ pochádza, ale ak medzi číslom a zátvorkou nie je žiadne znamienko, je to vlastne znak násobenia!

Teraz už určite dáte správny výsledok a je to číslo 7. Vidíte? Táto matematická hádanka nebola vôbec náročná .

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!