Ste fanúšikom matematických hádaniek? Niečo pre vás máme. Táto úloha sa zdá byť jednoduchá. Mnoho matematikárov však nepozná správnu odpoveď.

Reklamy

Matematické hádanky sú výborným mentálnym tréningom. Matematika učí logickému a kritickému mysleniu. Väčšine z nás však odchádza z hlavy hneď po skončení školy, čo je škoda, pretože je to jeden z mála predmetov, ktorý je v živote skutočne užitočný.

Táto úloha sa zdá byť jednoduchá, ale je to len zdanie. Väčšina odvážlivcov nevypočíta správnu odpoveď, aj keď sa táto rovnica vyskytuje v učebniciach určených pre žiakov základných škôl.

Ťažká matematická hádanka. Ako to vyriešiť?

Matematika je jeden z predmetov, ktoré ma udržali v noci hore. Predmet si vyžadoval znalosti matematických princípov, ako aj logické a kritické myslenie.

Táto zdanlivo jednoduchá úloha by nemala byť problémom pre žiakov základných škôl, no mnohí dospelí nevypočítajú dať správnu odpoveď.

Ako vyriešiť túto hádanku? Spomeňte si na pravidlá umocňovania. Toto je jediná akcia, ktorú je potrebné vykonať pri tejto úlohe. Nula by sa mala umocniť na nulu.

Niektorí počítajúci uvádzajú, že výsledok by mal byť jeden, iní, že by mal byť nula. Aká je teda správna odpoveď? Bohužiaľ žiadna z nich nie je správna.

Mocnina nuly na nultú je...?

„Pamätajte si, nikdy nenásobte nulou,“ hovorievali rodičia aj učitelia. Podľa pravidiel matematiky vynásobenie ľubovoľného čísla nulou dáva nulu. Na druhej strane každé prirodzené číslo umocnené na nulu sa rovná jednej.

Ak je umocnené číslo nula, volá sa neurčený výraz. Prečo? Pretože výsledok by musel byť nula alebo jedna a také riešenie jednoducho neexistuje.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!