Svet čísel, hádaniek a matematických hlavolamov nás neprestáva prekvapovať a najlepším príkladom toho je rovnica štyroch pätiek. Vyzerajú nenápadne, no v skutočnosti vás z nich môže rozbolieť hlava.

Reklamy

Veľa ľudí sa odkloní od týchto štyroch čísel, a to všetko preto, že ich je v úlohe príliš veľa. Výsledkom je, že len málo ľudí dokáže usporiadať svoje myšlienky a stimulovať svoje mozgové bunky.

V dôsledku toho používatelia internetu urputne bojujú o správny výsledok a len málokto vypočíta správnu odpoveď .

Prečo vás matematický hlavolam s päťkami mätie?

Nemusíte byť fanúšikom matematiky, aby ste našli správne riešenie, stačí trochu pohnúť hlavou a nenechať sa zmiasť číslami. Len málo ľudí dokáže vyriešiť túto rovnicu bez väčších problémov.

Kde je háčik? Problémom tohto matematického hlavolamu nie je jeho náročnosť, ale naše znalosti , ktoré zvyčajne nestačia na jeho vyriešenie.

Len málo ľudí si pamätá matematické pravidlá, čo znamená, že len málokomu sa podarí túto hádanku správne vyriešiť.

Výsledkom je, že sa ľudia nechajú strhnúť emóciami a začnú vojnu s inými odvážlivcami matematických hádaniek, ktorým často chýbajú vedomosti a nemajú pravdu.

Dá sa vypočítať tento príklad bez stresu a tlaku? Samozrejme, že dá, ale na to nepotrebujeme sebavedomie, ale  znalosť základov, vďaka ktorým vždy dosiahneme správny výsledok.

V matematike môže byť len jeden a akékoľvek pokusy o výklad odpovede akýmkoľvek spôsobom vás dostanú len do problémov. Kde teda začať?

Ako vyriešiť rovnicu štyroch pätiek?

Mnoho ľudí bezstarostne začína výpočty so sčítaním , pretože si myslia, že to má prednosť. To je polovičná pravda, pretože sú pred ním oveľa dôležitejšie akcie, na ktoré si málokto pamätá.

V našej rovnici máme zátvorku , ktorá má podľa platných pravidiel veľký význam a tu by sme mali začať problém riešiť. Vďaka tomu sa náš hlavolam rýchlo zmení na "5 + 5 x 0" a určite ihneď pocítite úľavu.

Čo bude nasledovať ? Nemyslite ani na sčítanie, len sa zamerajte na násobenie. Už viete, aký bude výsledok tejto náročnej matematickej hádanky? 

Správna odpoveď je samozrejme 5! Mali by ste si uvedomiť, že vynásobením 0 vždy dostanete 0, takže bolo zrejmé , že ak to pripočítame k piatim, výsledok sa nezvýši.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!