Ak si myslíte, že matematike rozumiete, možno rýchlo zistíte, že sa veľmi mýlite. Táto rovnica priviedla celý internet do varu, a to všetko len kvôli jednej akcii, ktorá spôsobuje veľa problémov.

Reklamy

Navonok táto matematická rovnica vyzerá veľmi jednoducho, a preto si mnohí ľudia myslia, že ju vypočítajú dobre. Sebadôvera v kombinácii s  nedostatkom matematických vedomostí spôsobuje, že výpočty sú nesprávne, aj keď sa veľmi snažíte dokázať svoj názor.

Na matematike je zaujímavé to, že sa nedá voľne interpretovať a môže existovať len jedna odpoveď. Ako teda získate správny výsledok tejto "zložitej" rovnice?

Ako vypočítať túto zložitú matematickú rovnicu?

Pozeranie na obrázok je celkom dobrý prvý krok k vyriešeniu tejto vražedne náročnej hádanky. Často sa hovorí, že „diabol je skrytý v detailoch“ a v tomto prípade ho možno nájdete aj vy.

Mnohí ľudia, ktorí vidia umocňovanie, už určite nemajú silu vyriešiť túto rovnicu, ale je to dôvod na stres alebo úzkosť? V  matematike by ste mali emócie odložiť bokom, pretože vás nikdy nedovedú k správnemu výsledku, ale budú vás len ďalej dráždiť a demotivovať od výpočtov.

Až teraz môžete vyriešiť rovnicu, ale ste si istý? Na výpočty budete potrebovať nielen papier a pero, ale aj matematické pravidlá, ktoré ste sa naučili v škole.

Málokto si ich ešte pamätá, nieto ešte používa. Väčšina ľudí si vie len dobre spočítať svoje financie, čo môže byť niekedy užitočné pri riešení matematických hádaniek. Takže kde začať ?

Najlepšie je začať od začiatku, teda od umocňovania , z ktorého sa vám môže točiť hlava. Ako ste to počítali v škole?

Aký je správny výsledok tejto rovnice?

Mnoho ľudí považuje za správny výsledok číslo 162, čo je hanebná chyba. Ak si myslíte, že pri tejto operácii vynásobenie dvoch záporných čísel dáva kladný výsledok, určite odpoviete 162 a mýlite sa.

Toto by platilo, ak by bol napísaný príklad ako "(-9)^2+81". Pamätáte si na náš úvodný „diabol v detailoch“? Teraz nám to bude veľmi užitočné pri riešení tejto rovnice.

Mocnina "-9^2" nie je v  zátvorkách , takže musíte umocniť číslo 9 a mínus pred číslom nechať tak, ako je. Vďaka tomu bude operácia vyzerať ako "-81+81=0" a toto je jediné správne riešenie, ktoré nepodlieha žiadnej diskusii.

Ak je vaše skóre 162, môžete na tom stále trvať, ale tým sa to nespraví. Zle vypočítaný výkon, teda malá chyba , má v prípade tejto rovnice obrovské následky.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!