Pravdepodobne si myslíte, že táto rovnica je veľmi jednoduchá a nezaberie vám veľa času. Mnohí už odpoveď poznajú, ale je správna? Táto matematická úloha vyvolala veľké emócie a ľudia sa medzi sebou hádali o výsledku.

Reklamy

Matematika nie je ľahký študijný odbor. Zabila už veľa odvážlivcov. Všetci sme sa naučili riešiť rovnice a vyššie uvedený príklad je prevzatý priamo z učebnice základnej školy.

Počet štyroch trojiek môže byť závratný, no pamätajte, že je to len zdanie. Ako začnete riešiť túto zložitú rovnicu?

Ako vyriešiť rovnicu so štyrmi trojicami?

Ak pozeráte na displej a škriabete sa na hlave, ste na dobrej ceste vyriešiť túto matematickú hádanku . Stimulovať mozgové bunky, aby fungovali, je umenie, najmä keď ich často netrénujete.

Málokto má na to silu, ochotu a čas, lebo málokto má rád matematiku. Radšej počítame peniaze a prehliadame webové stránky alebo televízne seriály, než aby sme rozširovali svoj intelekt.

V dôsledku toho nemôžeme myslieť logicky, a napriek tomu nás tento proces vôbec nebolí!

Rovnica pozostávajúca zo štyroch trojek strhla mnohých fanúšikov matematiky a nie je to žiadne prekvapenie. Toľko rovnakých čísel nás núti strácať ostražitosť a  matematika neodpúšťa ani najmenšie chyby.

V dôsledku toho dávame nesprávny výsledok a veľmi často sa hádame s ostatnými o  správnej odpovedi . Tento prístup k vyššie uvedenej rovnici je cestou nikam, pretože zabúdame na dôležité matematické princípy, vďaka ktorým dokážeme vyriešiť každú operáciu bez stresu v zhone.

Aký je správny výsledok tejto rovnice?

Najprv sa zamyslite nad tým, ako vyriešiť rovnicu "3 - 3 × 3 + 3 = ?" a najlepšie je prepísať ich ručne na papier. Teraz si musíte vybaviť spomienky zo školských hodín matematiky a v podstate si zapamätať správne poradie vykonávania matematických operácií.

Vďaka nim bude "hlavolam" hneď jednoduchší. S ktorou z troch akcií začnete? Oplatí sa nad tým premýšľať, pretože najčastejšie výsledky rovnice sú 3 alebo 0 , ktoré by sa nikdy nemali objaviť!

Podľa matematických pravidiel by ste mali svoje výpočty začať násobením, ktoré má prednosť pred sčítaním a odčítaním.

Vďaka tomu dostaneme "3 - 9 + 3 = ?", čo vyzerá oveľa krajšie a teraz by to malo ísť hladko. Slovo mal nie je vôbec náhodné, pretože veľa ľudí zabúda, že rovnice treba riešiť zľava doprava.

Určite si veľa ľudí povie, že deväť od troch odpočítať nemôžete, ale nič vám v tom v skutočnosti nebráni! Potom sa naša problematická rovnica zmení na "-6 + 3 = ?" a odpoveď by ste už mali poskytnúť okamžite, a to nie je čas na to, aby ste sa hrali . Správny výsledok je -3!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!