Hovorí sa, že logické myslenie nám nespôsobuje bolesť, no často zlyháva. To je prípad matematických hlavolamov, ktoré overujú stav našich mozgových buniek.

Reklamy

Mnoho ľudí okamžite sa snaží okamžite povedať výsledok rovnice, a to je obrovská chyba. V dôsledku toho sa ľudia medzi sebou o výsledku hádajú, a pritom riešenie je také jednoduché.

Hádanky, rébusy, rovnice – to všetko je matematika, ktorá mnohých z nás rozplakala a znervóznila. Mnoho ľudí pristupuje k riešeniu úloh príliš emotívne, čo sa najčastejšie končí katastrofou.

Kráľovná vied je nemilosrdná a neodpúšťa nám naše chyby. No výsledok môže byť len jeden. V prípade tohto hlavolamu sa oplatí zapamätať si základné matematické princípy, aby sa výpočty vykonali správne.

Kde by ste mali začať riešiť túto úlohu?

Kvôli tomuto príkladu som sa pohádal s rodinou

Možno budete v pokušení povedať výsledok okamžite, ale radšej si svoju odpoveď premyslite. Táto matematická hádanka je záludná a väčšina dospelých jednoducho nedokáže vypočítať správne číslo.

Deti s tým nemajú problém a takéto úlohy vyriešia za pár sekúnd. Matematika nie je priestor na predvádzanie svojich vedomostí, respektíve ich nedostatok, čo vedie k ostrým sporom a výmenám názorov.

Musíte vedieť, že riešenie rovníc má svoje pravidlá , na ktoré nesmieme zabúdať.

Ako vyriešiť túto matematickú hádanku?

Túto otázku si pravdepodobne kladiete už niekoľko minút, čo svedčí o tom, že máte chuť túto rovnicu vyriešiť. Pozitívny prístup a odmietanie zbytočných emócií je prvým krokom k správnemu výsledku.

Predtým, ako v návale energie chytíte kus papiera a pero, dôkladne analyzujte rovnicu. Vďaka tomu budete vedieť, kde začať a nebudete strácať čas nesprávnymi výpočtami.

Pomôžu vám v tom dôležité matematické princípy , ktoré sa každý z nás naučil v škole. Skúste si ich zapamätať.

Kľúčom k úspechu je poznať poradie operácií, vďaka čomu sa nikdy nepomýlite a pri riešení matematických hádaniek získate vždy správny výsledok.

Podľa nich by sme mali vždy najskôr zvážiť zátvorky, ale v prípade tejto rovnice ich nemáme, takže musíme ísť ďalej. Ak ste dostali skvelý nápad začať počítať s násobením, radšej prestaňte a prehodnoťte svoj výber.

V tejto hádanke má prednosť delenie a až potom príde čas na násobenie. Získame tak „2 + 2 • 2 = ?“, nevyzerá táto úloha oveľa lepšie?

Správna odpoveď na matematickú hádanku je...

Teraz by ste už mali byť schopní okamžite vypočítať správnu odpoveď na túto záludnú hádanku, ale ak stále tápate, poďme ju spoločne vyriešiť.

Nezabudnite najprv vypočítať operáciu násobenia a ako posledné sčítanie . To vám dá číslo 6!

Ak je vaša odpoveď 3, znamená to, že ste začali riešiť hádanku násobením. Radšej si túto hádanku pokojne rozoberte znova a uvidíte, že správnu odpoveď teraz dostanete hneď.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!