Mnoho ľudí verí, že správny výsledok je 1, iní sú presvedčení, že je to 48.  Jednoduchá rovnica môže overiť, kto kedysi dával pozor na hodinách matematiky. Stačí jedno pošmyknutie a výsledok sa ukáže ako nesprávny.

Reklamy

Matematické hádanky môžu byť zábavné aj poučné, ale častejšie vedú k podráždeniu a hádkam medzi „chytrými a múdrejšími“. Rovnako to bolo s hlavolamom vyššie, kde jediným problémom bolo dodržať poradie, v akom boli akcie vykonávané.

Jednoduchá rovnica, ktorá rozhádala rodinu

Matematické hádanky, v angličtine nazývané hlavolamy, majú dokázať, že tie najjednoduchšie operácie môžu spôsobiť poriadny problém.

Samozrejme, pokojná analýza a rozdelenie rovnice do niekoľkých etáp vám umožní vypočítať správny výsledok . Čoskoro uvidíte, aké je to jednoduché.

Nasledujúcu aktivitu je možné robiť naspamäť, no ak vám to robí problém, pripravte si niečo na zapisovanie. Riešenie problematickej rovnice by malo vyzerať takto :

30÷5(2+2(1+1)) = 30÷5(2+2(2)) = 30÷5(2+4) = 30÷5(6) = 6(6) = 36

Pri riešení rovnice sa vyskytlo veľa nesprávnych odpovedí, ktoré sa neskôr opakovali v komentároch pod príspevkom žiaka. Mnoho ľudí verí, že správny výsledok je 1, iní sú presvedčení, že je to 48.

Kľúčom k riešeniu aktivity je dodržiavanie pravidiel vykonávania aktivít. Najprv sa musíte vysporiadať so zátvorkami, potom násobením a delením a nakoniec sčítaním a odčítaním. Tento postup by nemal zanechať žiadne pochybnosti.

Hádanky môžu stimulovať váš mozog k práci

Máte pocit, že sa neustále cítite letargicky a vo vašej hlave je niečo ako hmla, ktorá blokuje vašu schopnosť logicky myslieť? Možno je váš mozog vystavený toľkým podnetom, že prestáva správne fungovať.

Rovnice, matematické hádanky a hlavolamy sú dokonalou formou tréningu pre ten najdôležitejší „sval“ vo vašom tele! Samozrejme, hovoríme o mozgu, ktorý potrebuje neustálu simuláciu rovnako ako každý iný orgán v našom tele.

Tréning mozgu sa dá robiť mnohými spôsobmi. Najpopulárnejšie z nich sú hádanky uvedené vyššie, ale je potrebné pripomenúť, že to nie je jediná možnosť.

Učiť sa nový jazyk, venovať sa umeniu alebo meditovať je rovnako dobre. Hlavnou myšlienkou týchto „cvičení“ je poskytnúť príjemnú dávku učenia, ktoré vám otvorí mnoho nových dverí.

Všetko, čo je vám známe, vás unavuje a hlava prestáva fungovať a funguje v automatickom režime. Ak mozog narazí na bariéru, napríklad jazykovú, vynaloží dvojnásobné úsilie, aby ju prekonal!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!