Účty za vodu, elektrinu a plyn sú obrovské a zdá sa, že ich ceny ani klesať nebudú. Z toho vyplýva, že sa musíme zariadiť sami a hľadať šikovné riešenia sporenia.

Reklamy

Zdá sa vám, že to vôbec nie je také jednoduché? Týmto spôsobom môžete šikovne ušetriť na nákladoch za vodu.

Vysoká inflácia tu zostane, čo znamená, že náš mesačný rozpočet sa topí rýchlejšie ako sneh vonku. V každej sfére nášho života míňame čoraz viac a najviac nás desia účty, ktorých platby nemá nikto rád.

Ceny za vodu sú obzvlášť vysoké , pretože bez nej nie je možné fungovať. Malé zmeny a šikovné riešenia vám ušetria pomerne veľa peňazí na účtoch za vodu.

Ako znížiť účty za vodu?

V bežnom živote si málokto uvedomuje, koľko vody spotrebujeme a zamyslenie prichádza až s príkazom zaplatiť. Mnoho ľudí sa snaží spomenúť si, kedy sa im podarilo použiť také obrovské množstvo vody a na čo.

Kľúč k vyriešeniu tejto hádanky spočíva v nenápadných detailoch, ktorým nevenujeme pozornosť, no majú veľký význam pre výšku účtu za vodu.

Tieto závratné sumy ovplyvňujú aj naše zvyky a  návyky a stačí, keď ich zmeníme! Namiesto kúpania vo vani zvoľte sprchu, ktoré sú oveľa zdravšie a lacnejšie.

Namiesto ručného umývania riadu niekoľkokrát denne by sme ho mali nahradiť ekonomickou umývačkou riadu , ktorá udrží náš riad čistý a zníži naše účty.

Nie je tomu inak ani v prípade splachovania záchoda, ktorý mesačne spotrebuje obrovské množstvo vody. Tento jednoduchý trik nám umožní spotrebovať oveľa menej vody.

Hoďte ju do nádržky a vaše účty za vodu klesnú!

Splachovanie vody do záchoda je nevyhnutné, preto sa tejto hygienickej činnosti radšej nevzdávajte. Moderné splachovacie nádržky majú dve možnosti prietoku vody, t.j. menšie a väčšie.

Oplatí sa ich použiť, keď sú naše účty príliš veľké. Mnohé toalety však majú stále len jedno tlačidlo , takže nemáme kontrolu nad tým, že keď ho stlačíme, vytečie do odtoku priveľa vody.

Potom už len stačí siahnuť po 500 ml plastovej fľaši. Všetko, čo musíte urobiť, je uzavrieť ventil prívodu vody do nádržky a následne z nej vypustiť všetku vodu.

Nádrž sa tak vyprázdni , čo uľahčí umiestnenie fľaše naplnenej vodou. Toto je tajomstvo, ktoré zaručuje smiešne nízke účty za vodu. Ako však tento patent funguje?

Keď položíte fľašu s vodou do záchoda, znova otvorte vodovodný kohútik a uvidíte, že záchod napustil do nádržky oveľa menej vody ako zvyčajne.

Vďaka 500 ml fľaši, ktorá by s najväčšou pravdepodobnosťou skončila v koši, sa zníži množstvo vody pri splachovaní , čo sa premietne aj do minimálnej spotreby a nižšieho účtu za vodu.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!