TAJNÁ prísada do každej polievky! Existuje LEPŠÍ spôsob, ako zahustiť polievku, bez zbytočných kalórií

Jeseň a zima sú obdobím, kedy oceníme najmä hrejivé a výdatné polievky. Plné zeleniny a korenín nielen výborne chutia, ale aj posilňujú organizmus, chránia nás pred infekciami. A ak ich chcete mať ešte lepšie, oplatí sa ich obohatiť o tajnú ingredienciu. Nebudete ľutovať.

Reklamy

Pridajte lyžicu alebo dve do polievky. Zahustí ju a zvýši jej nutričnú hodnotu

Polievka môže byť rôzna. Môže byť ľahká a nízkokalorická, ideálna na letné teplé obdobie. Teraz sme však ochotnejší siahať po hustejších a sýtejších. To však neznamená, že musíte hneď pridať tučné mäso, zápražku alebo múku.

Existuje lepší spôsob, ako zahustiť vývar, bez zbytočných kalórií, ale s dodatočnými bielkovinami, vitamínmi a minerálmi.

Spôsobov, ako zahustiť polievku, je veľa, no väčšina ľudí volí len hladkú múku. Je to účinný, jednoduchý a lacný patent. Tu však jeho výhody končia. Môžete to urobiť lepšie a zdravšie. Do vývaru odporúčame pridať rozmixovanú zeleninu – málo kalórií, ale veľa vlákniny a nutričných hodnôt.

Druhým nápadom je použiť cícerovú múku. Takto sa aj vegánska polievka stane dobrým zdrojom bielkovín. Okrem toho táto rastlina poskytuje aj vlákninu a vitamíny skupiny B, vrátane kyseliny listovej, vápnika, železa, mangánu, medi a draslíka.

Tento prídavok zvýrazní chuť vývaru a dodá nášmu jedlu úplne nový vzhľad. Tak rafinované, že sa môže stať obľúbeným jedlom členov domácnosti a hostí.

Cícerová múka zatiaľ nie je veľmi populárna, čo je škoda, pretože je skvelou alternatívou tradičnej múky. Môžete si ho jednoducho kúpiť online. V kamenných predajniach musíte trochu viac hľadať.

Nič vám však nebráni v tom, aby ste si ju vyrobili sami. Stačí si kúpiť suché semienka cíceru a rozdrviť ich na prach. Potom sa musí skladovať vo vzduchotesnej nádobe.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

2023-10-29T07:41:38+01:00Tags: , , , , |

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho zo svojimi priateľmi!

Go to Top