Čistenie cesnaku je únavná práca, ktorú však nemožno pri varení vynechať. Mnoho ľudí na to používa nôž, no odstraňovanie šupiek týmto spôsobom si vyžaduje veľa času a energie. Dokážete ošúpať cesnak za pár sekúnd?

Reklamy

Existuje toľko rôznych spôsobov lúpania cesnaku, ktoré sú viac či menej účinné. Niektorí ľudia bielu šupku vôbec neodstraňujú , iní na jej odstránenie radšej používajú nôž alebo škrabku.

Snom každého je, aby sa cesnak ošúpal sám, ale je to možné? Vďaka tomuto patentu už nikdy nesiahnete po noži na čistenie cesnaku.

Ako rýchlo očistiť strúčik cesnaku?

Namiesto toho, aby ste strúčik cesnaku niekoľko minút obriezali, siahnite po tanieri a potom naň strúčiky cesnaku položte.

Málokto si pamätá, že kôrka vplyvom tepla odpadne sama a v tomto prípade mikrovlnná rúra urobí prácu za vás. Do prístroja vložte tanier s cesnakom a mikrovlnka za vás strúčiky ošúpe už za pár sekúnd.

Po vybratí strúčiky cesnaku samy vypadnú z bielych šupiek a počas tejto doby môžete bez väčších starostí pokračovať vo varení.

Skôr ako tanier vložíte do mikrovlnky nezabudnite, že preháňať to s časom a teplotou sa nevypláca. Ak si nie ste istí mikrovlnnou rúrou alebo ju nemáte, žiadny strach.

Môžete tiež vložiť strúčiky do misky s teplou vodou a nechať ich namočené zhruba 15 minút. Nejde to síce tak rýchlo ale táto metóda tiež funguje!

Ak vás však ani toto nepresvedčilo, pomôže vám táto detská hračka a to rovnako rýchlo a spoľahlivo.

Čo dokáže olúpať cesnak za pár sekúnd?

Stačí len chytiť balón, ale samozrejme ten, ktorý ešte nie je nafúknutý. Aj keď nemáte deti a radi varíte, mali by ste mať pre tento prípad v kuchynskej zásuvke zásobu balónov.

Malé náklady a obrovskú pomoc pri lúpaní strúčikov cesnaku bez noža a podráždenia. Ak ste vždy zápasili s tvrdými a bielymi cesnakovými šupkami, musíte použiť len jeden balónik, ktorý bude fungovať ako pravá škrabka na cesnak. Záležitosť bude vyriešená v priebehu niekoľkých sekúnd.

Namiesto fúkania do balóna odrežte jeho úzky koniec a získate latexové vrecúško, ktorého štruktúra účinne odstráni šupku z cesnaku. Všetko, čo musíte urobiť, je hodiť do nej pár strúčikov a naplnený balónik rukou gúľajte po doske.

Cesnak sa vám behom chvíľky olúpe sám bez použitia sily, noža, téglika či iných obľúbených metód. Po vysypaní strúčikov z balóna uvidíte, že biele šupky sa oddelili a cesnak je pripravený na použitie.

Ak balónik nemáte, môžete vyskúšať latexové rukavice. Nasaďte si rukavice na ruky a gúľajte strúčik medzi dlaňami. Tento spôsob funguje rovnako dobre a spoľahlivo.

Ďalšie spôsoby, ako olúpať cesnak

Vezmite hlávku cesnaku a odrežte spodok kuchynským nožom. Vložte cesnak do zaváracieho pohára, zazátkujte a začnite ním triasť do vtedy, kým sa vám šupky neoddelia od cesnaku samotného. Potom ho už iba stačí vysypať na tanier a povyberať to čo potrebujeme.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj foto: youtube.com/@user-ej4zd2mb1u