Hrachová polievka je klasika. Výdatná, chutná a zdravá. Ak sa dobre pripraví, uspokojí snáď každý mlsný jazýček. Príprava tejto polievky nie je náročná, ale oplatí sa poznať trik, vďaka ktorému bude neodolateľná. 

Reklamy

Táto jednoduchá metóda dodá vašej hrachovej polievke hodvábnu textúru a viacrozmernú chuť.

Ako pripraviť dokonalú hrachovú polievku?

Existuje veľa receptov na hrachovú polievku. Môžete to urobiť vegánsky s množstvom zeleniny alebo pridať mäso. Dôležitú úlohu tu zohráva korenina, vďaka ktorej hrachová polievka získava svoju úžasnú chuť a vôňu.

Pre fajnšmekrov je nemenej dôležitá konzistencia. Určite ste už počuli snové príbehy o tradičnej vojenskej hrachovej polievke, v ktorej lyžica stojí vzpriamene a jedna miska vám vystačí na zasýtenie na celý deň.

Bez ohľadu na to, aký druh hrachovej polievky preferujete, oplatí sa vyskúšať našu metódu. Zaberie vám to doslova chvíľku a efekt môže prekonať vaše najdivokejšie očakávania.

Tajomstvom je premiestniť časť hrachu (pomery závisia od hustoty, ktorú chcete dosiahnuť) na konci varenia do samostatnej nádoby a rozmixovať ich spolu s niekoľkými strúčikmi cesnaku. Potom hladkú hmotu vložíme späť do hrnca s polievkou a chvíľu povaríme.

Vďaka tomuto triku bude mať hrachová polievka hladkú konzistenciu, no nebude zbavená kúskov hrášku a iných prísad. Mixovanie je tiež šikovný spôsob, ako vkradnúť do jedla viac zeleniny.

V tejto podobe je prakticky nepostrehnuteľná. Ak máte problém ju zjesť, tento spôsob si zamilujete.

Dôležité je aj to, aby sme do polievky pridali dokonale rozmixovaný cesnak. Vďaka tomu jedlo získa nádhernú vôňu. To by nebolo možné, ak by ste chceli použiť celý alebo nasekaný cesnak.

Najprv sa možno budete báť, že ste to prehnali, ale nebojte sa. Hrášková polievka pôsobí veľmi cesnakovo, no po ochutnaní chutí perfektne.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!