Drevený obklad funguje ako zvukový a tepelný izolant, prinesie do vášho domova kúsok prírody a zároveň môže byť výrazným dizajnovým prvkom. Drevené obklady sú trendom, ktorý si zaslúži vašu pozornosť.

Drevený obklad sa využíval najmä v minulosti. Bol symbolom bohatstva a postavenia. Objavovali sa najmä drevené kazetové obklady na stropoch, alebo ozdobné lišty pozdĺž stien. Išlo o umelecké a drevorezbárske diela, ktoré dodávali priestoru autenticitu a luxus.

Vďaka drevenému obkladu môžete odhlučniť steny medzi miestnosťami. Do interiéru môžete využiť prakticky akékoľvek drevo, pretože v konečnom dôsledku je najdôležitejšia jeho povrchová úprava. Obklad by mal byť správne ošetrený, namorený, s kvalitným náterom proti UV žiareniu.

Ako sa umiestňuje drevený obklad na stenu?

Drevo potrebuje vzduch, a ideálne sa preto obklad umiestňuje na konštrukciu, ktorá umožňuje vytvoriť vzduchovú medzeru medzi obkladom a stenou. Navyše, takáto medzera zvyšuje tepelnú izoláciu.

[the_ad id=“1915″] Pri vytváraní obkladu premýšľajte aj nad umiestnením latiek. Ak budú vodorovne, opticky predĺžia a znížia miestnosť, vertikálne rozmiestnenie naopak miestnosť skráti a opticky zvýši. Môžete tak opticky upraviť nedostatky priestorov bez rekonštrukcie.

Nechajte sa inšpirovať zbierkou nápadov, ako obložiť vašu stenu drevom. Poďme na to.

Ak sa vám video páči, prihláste sa odber kanála YouTube a sledujte najnovšie videá, ktoré pre vás pripravujeme.

[the_ad id=“1915″]

[the_ad id=“1915″]

[the_ad id=“1915″]

[the_ad id=“1915″]

[the_ad id=“1915″]

[the_ad id=“1915″]

[the_ad id=“1915″]

[the_ad id=“1915″]

[the_ad id=“1915″]

[the_ad id=“1915″]

[/fusion_text]

[the_ad id=“7498″] Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest