Neviem ako vy, ale ja si Vianoce bez perníkov neviem predstaviť. Tieto koláčiky sú pre mňa sladkým symbolom Vianoc. Nevyhnutne upečené doma a ozdobené s celou rodinou. 

Reklamy

Bez ohľadu na to, koľko ich vyrobíme, vždy zmiznú ako prvé. A to je na nich to najlepšie.

Pridajte túto jednu ingredienciu

Med, kakao a korenie sú perfektnou kombináciou. Práve pre túto sladkú, intenzívnu chuť milujem perníčky. A ako krásne vyzerajú zavesené na vianočnom stromčeku. Oplatí sa na ne čakať celý rok.

A najlepšie na tom je, že perníčky sa prakticky nedajú pokaziť. Vždy chutia lahodne a zmiznú do posledných omrviniek.

Dnes vám prezradím zaujímavý patent na obmenu cesta. Stačí jedna nenápadná ingrediencia, ktoré im dodá úplne inú, výraznú chuť.

Recept na perníčky je veľmi jednoduchý a vyžaduje si len pár ingrediencií. Potrebujete len múku, cukor, maslo, vajcia, med, kakao, korenie a sódu alebo prášok do pečiva.

Samozrejme môžete aj experimentovať a obohatiť svoje perníčky o niečo nové, nevyskúšané. Skúste to s touto jednou bylinkou, ktorú by vám nikdy nenapadlo použiť do sladkého pečiva. Táto ingrediencia posunie vaše perníky na vyššiu úroveň.

Americká šéfkuchárka Kardea Brown pridáva do svojich vianočných perníkov… mätu. „Je to klasická chuť, ktorý vyvoláva pocit nostalgie,“ hovorí a nabáda vás, aby ste tento trik vyskúšali tiež.

Vďaka mäte získa perníček novú, osviežujúcu a prekvapivú chuť. A mäta sa skvele hodí k perníkovému koreniu, takže táto kombinácia je stávka na istotu ako volské oko na raňajky.

Vaši hostia budú ohromení. Ak máte radi pikantné chute, môžete vyskúšať aj trochu papriky.

Ako získať perníčky s príchuťou mäty? Najjednoduchšie je pridať do cesta lyžicu práškovej sušenej bylinky mäty. Môžete použiť aj čerstvú, ak k nemu máte prístup. Niekto však pridáva do perníčkov mätovú príchuť v podobe kvapiek, ktoré dostať v lekárni.

Tak ako, vyskúšate to? Alebo ste skôr za klasiku? Napíšte nám do komentárov, ako vám nové perníčky chutili.

Dobrú chuť!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!