Perníčky patria medzi jedny z najstarších vianočných koláčikov. Najprv sa vešali na stromček ako vianočné ozdoby a potom dávali Štefanským koledníkom. Vydržia totiž dlho vláčne.

Reklamy

Perníčky patria medzi najobľúbenejšie druhy vianočného pečiva. Milujú ich dospelí aj deti, ktoré rady pomáhajú aj pri vykrajovaní a pečení. Zapojte ich do procesu a krajší vianočný darček v podobe nádherných spomienok nenájdete.

Lahodné hneď mäkké perníčky

Ak hľadáte overený recept na perníčky, ktoré nepotrebujú odležať pred konzumáciu a možete si ich pripraviť kľudne aj na poslednú adventnú nedeľu, nájdete ho tu:

Ak sa vám video páči, prihláste sa odber kanála YouTube a sledujte najnovšie videá, ktoré pre vás pripravujeme.

Ako na polevu?

Receptov na perníkovú polevu je mnoho a veľa ľudí má svoj zaručený recept. Ak ho však ešte nemáte, skúste tento, nám sa celkom osvedčil.

  • Čistý bielok z vajíčka bez zárodku si navážime. Toto množstvo si vynásobíme hodnotou 5,3. Príklad: Na 10g bielka pridáme 53g preosiatého práškového cukru.
  • Spolu šľaháme asi 15 minút.
  • Z takto pripravenej polevy si odoberieme potrebné množstvo, do ktorej pridáme citrónovú šťavu alebo horúcu vodu, aby sme dostali redšiu polevu na zalievanie plôch medovníkov.
  • Po došľahaní polevu premiešame lyžicou pre odstránenie vzduchových bublín.
  • Ak chcete polevu farebnú, práškové farbivo rozrobte v citrónovej šťave. Gelové farbivo jednoducho pridajte pred šľahaním.

Pokiaľ si na zdobenie netrúfate, nefandíte pridanému cukru alebo nemáte dve hodiny na maľovanie polevou, opečiatkujte vykrojené medovníčky pred pečením vianočnými či zimnými motívmi alebo do perníkov vtlačte mandličky či vlašský orech.

Poriadna nádielka inšpirácie

Mate už všetko nachystané a neviete ako začať? Pozrite si množstvo nápadov od tých jednoduchých až po tie najzložitejšie. Nech už vyskúšate zdobenie akékoľvek, vaše vám budú vždy chutiť najviac.

[/fusion_text]

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com