Mladý muž premieňa staré pneumatiky na krásne peliešky

Vďaka tomuto skvelému nápadu si zarába peniaze na živobytie a zároveň vytvára pozitívny vplyv na vaše prostredie.

Odhaduje sa, že každý rok sa na celom svete vyhodí asi jedna miliarda pneumatík, čím sa vytvorí veľa odpadu, ktorý sa neznehodnotí a zostane navždy na našej planéte.

Amarildo Silva žije v Paraíbe v Brazílii a rok vo svojom voľnom čase recykluje pneumatiky. Premieňa škaredé staré pneumatiky na krásne postele pre mačky a psy.

Predal už viac ako 500 kusov, pričom prezradil, že prijal aj objednávky z Európy a Ázie: „ Nemôžem predávať viac, pretože nemám štruktúru na predaj mimo štátu, ale mám veľa ľudí, ktorí sa na moje výrobky pýtajú z celej Brazílie, vrátane mnohých krajiny v Amerike, Európe a Ázii.

Chlapec pracuje ako pokladník v obchode, ale nebráni mu to v tom, aby nasledoval svoju vášeň a obľubu pre tvorivé remeslá. V každom voľnom čase má možnosť zbierať nepoužité kolesá a vyrábať nové a nové výrobky.

Okrem toho chlapec vyrába aj mnohé iné ekologicky prospešné výrobky.

A odkiaľ pochádza tento nápad? „Napadlo ma privyrobiť si opätovným využitím odpadu od ostatných, čím by som mohol ušetriť náklady na materiály a zároveň pomôcť sa starať o životné prostredie.

To, čo sa začalo ako jednoduchý podnikateľský nápad, sa postupne stalo iniciatívou s dosahom, ktorá vyvolala zmenu v jeho prostredí a povedomie o produkovanom odpade.

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho z vašimi priateľmi ešte dnes! Ste ŠIKOVNÍK? Napíšte nám a ukážte sa!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

2020-01-09T05:52:37+01:00Tags: , |

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho zo svojimi priateľmi!

Go to Top