Krásne a bujne kvitnúce izbové a balkónové rastliny nemusia byť len záhradnou rozprávkou. Namiesto míňania peňazí použite to, čo máte po ruke.

Reklamy

Ako zalievať kvety, aby rýchlejšie rástli? Na pomoc prichádza domáci tekutý kompost, ktorého účinky vám budú závidieť vaši zvedaví susedia.

Starostlivosť o izbové a balkónové rastliny nie je ľahká úloha a jeden nepremyslený krok môže spôsobiť, že všetka práca vyjde nazmar.

Najmä na jar sa oplatí zabezpečiť  intenzívne prihnojovanie kvetov, ktoré sa vám v nadchádzajúcom období odmenia púčikmi. A

ký tekutý kompost bude pre nich najlepší? Na jeho výrobu potrebujete 5 ingrediencií a trochu trpezlivosti.

Funguje tekuté kompostové hnojivo?

Zalievanie, strihanie a pravidelná kontrola listov nestačí. Mnohí priaznivci domácich a balkónových kvetov investujú do extrémne drahých a chemických hnojív, ktoré nie sú také kvalitné, ako výrobcovia sľubujú.

Oveľa lepšie by bolo naučiť sa hnojiť rastliny prirodzene a zároveň ušetriť peniaze a užiť si bohato rastúce kvety. Viete si takýto doping pripraviť aj sami? Touto kombináciou pripravíte kompostovú zálievku za groš a s veľkolepými účinkami.

Domáce hnojivá sa vracajú do módy už niekoľko sezón a niet sa čomu čudovať, pretože sú nenáročné na prípravu, sú bezpečné a hlavne fungujú tak, ako majú.

Profesionálni záhradníci veľmi dobre vedia, že prírodné a podomácky vyrobené hnojivá sú skutočným zlatom, ktoré zaručujú zdravé a veľkolepé kvitnutie rastlín v črepníkoch.

Vaše kvety budú milovať tekutý kompost, ktorý vyžaduje len málo organického odpadu a vody. Vďaka tejto kombinácii bude domáce hnojivo nielen efektívne, ale aj univerzálne pre domáce, balkónové a dokonca aj záhradné rastliny.

Ako si vyrobiť vlastné domáce hnojivo?

Na jeho prípravu budete potrebovať veľkú nádobu, banánovú šupku, kávovú usadeninu, čajové vrecúška, trochu kompostu a vodu.

V tomto recepte na lacný tekutý kompost je kľúčový pomer zložiek, ktorý by mal byť 1:10 vo vzťahu k vode. Táto zmes domáceho hnojiva si vyžaduje našu trpezlivosť, pretože naberie na sile týždeň, počas ktorého ju nesmieme zabúdať pravidelne miešať.

Tekutý kompost bude pripravený na použitie po precedení a opätovnom zriedení čerstvou vodou v pomere 1:10. Stačí, ak ním zalejete balkón a črepníkové rastliny a hneď ožijú.

Bez problémov ho využijete počas celého vegetačného obdobia a uspokojíte sa s bujnými kvetmi.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!