Úspešnosť krásnej úrody uhoriek závisí najmä od toho, či majú dostatok vody. Bez nej budú malé a zhorknú. Vyriešte to šikovne.

Reklamy

Namiesto toho, aby ste každých pár hodín behali s krhlou, skúste trik s fľašou. Vďaka nemu budú uhorky šťavnaté a pevné ako nikdy.

Chrumkavé domáce uhorky z vlastnej záhradky sú inou dimenziou potešenia. Môžu sa jesť surové, robiť z nich rôzne šaláty alebo nakladať.

Uhorky z obchodu často nie sú také dobré ako tie, ktoré si môžete nazbierať vo vlastnej záhrade. Kľúčom k úspešnému pestovaniu a množstvu plodín je časté zalievanie uhoriek.

Žiaľ, nie vždy na to máme počas dňa príležitosť. Práve v takýchto situáciách sa oplatí poznať trik s plastovou fľašou.

Ako pestovať uhorky? Železné pravidlá, ktoré treba dodržiavať

Uhorky treba vysievať v polovici apríla, keď sa počasie stabilizuje a nehrozia nočné mrazy. Uhorky potrebujú slnečné miesto bez prievanu.

Nič vám nebráni zasiať ich do skleníka alebo tunela.

Väčšina záhradníkov si pripravuje svoje sadenice, a keď vyklíčia, presádzajú ich asi 4-5 týždňov po vyklíčení listov.

Keď už budú uhorky v zemi, určite ich posypte kompostom alebo hnojom a získajú z toho to najlepšie.

Dusík, fosfor, draslík, horčík a vápnik – uhorky tieto prvky potrebujú. Je čas na posledný krok ku krásnemu pestovaniu.

Hovoríme o zalievaní, ktoré je najlepšie vykonať pomocou tohto triku.

Trik na zalievanie uhoriek. Stačí 10-litrová nádoba

Uhorka je rastlina s plytkým koreňovým systémom , ktorý potrebuje neustále zalievanie. Korene uhoriek nezadržiavajú vodu , preto je potrebné substrát neustále zalievať.

Bez dostatočnej vlhkosti budú uhorky horké a malé a úroda bude veľmi obmedzená. Chybou je polievať uhorky ľadovou vodou, ktorá ochladzuje korene.

Ak chcete nejako zosúladiť všetky tieto problémy, stojí za to naučiť sa šikovný trik na zalievanie rastlín. Všetko, čo potrebujete, je  10-litrová nádoba na vodu, napríklad veľká plastová fľaša.

Ako ju použiť na zalievanie uhoriek? Nádobu stačí naplniť vodou a po stranách urobiť niekoľko malých otvorov. Majú mať doslova veľkosť špendlíkovej hlavičky, aby nimi voda lenivo presakovala.

Fľašu je najlepšie zakopať do polovice do zeme, aby voda zavlažovala pôdu zospodu a tak rýchlo sa neodparovala.

Vďaka tomu budú mať uhorky stály prísun teplej vody a časté zalievanie už nebude potrebné. Ak vaše uhorky pokrývajú väčšiu plochu, vytvorte niekoľko takýchto zavlažovacích systémov, aby bola pôda rovnomerne zvlhčená.

Po každom vyprázdnení doplňte fľašu a zabudnete, čo znamená polievať záhony dennodenne krhlou. Uhorky budú šťastnejšie ako kedykoľvek predtým a dôkazom bude množstvo chutných plodín!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj FOTO | youtube.com/@user-lj3tq1dn3d