Polievanie záhrady dažďovou vodou je čoraz obľúbenejšie medzi nadšencami záhradkárčenia, ktorí chcú šetriť prírodné zdroje a zároveň sa starať o zdravie svojich rastlín. 

Reklamy

Čo však urobiť, keď sú naše záhony ďaleko od vodnej zásoby a nemáme čerpadlo?

Ručné polievanie môže byť únavné a časovo náročné. Preto stojí za zváženie alternatívne, ľahko realizovateľné riešenie, ktoré pomôže zjednodušiť proces zavlažovania záhrady.

V tomto prípade bude metóda založená na rozdiele tlaku a výšky fungovať dokonale. Na vytvorenie takéhoto systému budete potrebovať nasledujúce materiály:

  • hadica;
  • plastová fľaša;
  • nádrž s vodou;

Celý proces je veľmi jednoduchý. V bežnej plastovej fľaši, najlepšie 1,5 litra, odrežte dno. Potom odstráňte vrchnák a priskrutkujte záhradnú hadicu na jej miesto. Na zabezpečenie spoja môžete pridať svorku alebo drôt.

Teraz vložte fľašu do nádrže s vodou a uistite sa, že je z nej odstránený všetok vzduch. Fľaša začne naberať vodu a klesá na dno nádrže, pri klesajúcej hladine vody.

Umiestnite druhý koniec hadice medzi rastliny a potom ich nechajte zavlažovať jednoduchým a ekologickým spôsobom.

Ušetrite čas a námahu s týmto jednoduchým, ale účinným záhradným zavlažovacím systémom. Zachytenú dažďovú vodu využijete a zároveň podporíte trvalo udržateľný rozvoj záhrady.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!