Staré tradície a rituály sú krásne a mali by sme ich udržiavať pri živote a pokračovať v nich. Pamätáte si ešte, ako ste pred Veľkou nocou zasievali do misiek a tanierikov žitko?

Reklamy

Na každých sviatkoch je niečo výnimočné, očarujúce a autentické. Skôr ako teraz, mali počas minulých desaťročí všetky sviatky aj svoje nezameniteľné zvyky, ktoré sme všetci dodržiavali.

A to určite platí aj pre Veľkú noc. 40-dňový pôst, umývanie v rannej rose na Zelený štvrtok, svätenie veľkonočných pokrmov na Veľkonočnú nedeľu, kraslice či šibačka.

Jedným zo zvykov, ktoré sme doma dodržiavali, bolo vysievanie veľkonočného žitka. Zaspomínajte si a spravte si ho spolu s nami.

Ako zasiať veľkonočné žitko?

Ako nádobu môžeme použiť čokoľvek, čo nám udrží vodu. Množstvo inšpirácie nájdete v galérii pod článkom.

Na dno nádoby nasypte drenážnu vrstvu. Vďaka nej odtečie prebytočná zálievková voda a veľkonočná trávička nebude vyhnívať, ani keď ju omylom prelejete.

Ďalej prisypte substrát. Už teraz pri výseve môžete myslieť na to, aké dekorácie chcete do nádoby pridať. Nebojte sa vysievať nahusto. Hustý výsev v nádobe krajšie ukáže.

Výsev jemne zasypte tenkou vrstvou substrátu a nezabudnite dôkladne zaliať. Žitku sa bude dariť na dobre osvetlenom stanovišti. Pozor, ostré svetlo by výsev zbytočne vyčerpávalo a steblá by boli zažltnuté.

Nádobu pravidelne otáčajte, aby trávička rástla rovnomerne a neťahala sa za svetlom. Nezabudnite pravideľne zalievať.

Inšpirácia pre vás

Z tradície  sa môže veľmi rýchlo stať nádherná dekorácia. Stačí k tomu len trošku inšpirácie. Tú sme pre vás našli a vám už iba ostáva vybrať si a pustiť sa do toho.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com