Máte radi pekné a originálne veci? Prajete si vašu domácnosť niečím okoreniť? Tento domáci výrobok vás nebude stáť veľa síl ani peňazí a napriek tomu vlastnými rukami vykúzlite závideniahodný kvetináč, ktorý u vašich hostí vzbudí mnoho obdivu aj otázok.

Reklamy

Čo budeme potrebovať:

  • dve vedierka
  • betónovú zmes
  • uterák
  • vodu
  • igelit
  • stojan
  • lopatku na miešanie a uhladenie
  • farby, ak chceme farebný kvetináč

TIP: Môžete skúsiť experimentovať z rôznymi druhmi látok. Každá vám totiž vytvorí iný povrch a textúru. Nižšie nájdete malú ukážku z nich.

Postup

1. Príprava nie je nijak ťažká ani komplikovaná, len je dôležité sa držať návodu a nezabudnúť na ani jeden z uvedených krokov. Začneme tým, že položíme na zem igelit, aby sme si zjednodušili upratovanie, ktorý nás neskôr čaká.

Ďalej potrebujeme nejaký stojan, môže to byť v podstate čokoľvek (naskladané plechovky na sebe, tyč od slnečníka alebo stĺpik od plota – záleží, ako veľmi budete vynaliezaví). Na ten prilepíme vedro, aby sa nám nehýbalo.

2. Do iného vedra si napustíme vodu, nasypeme do nej trošku betónu a premiešame. Betón kúpite za pár korún v každých stavebninách. Do vedra (zmes v tejto fáze nesmie byť veľmi hustá) namočíme uterák, ktorý potom poriadne vyžmýkame a odložíme zatiaľ bokom. Tento krok je dôležitý, pretože bez neho by do seba uterák pri ďalšom kroku nasiakol všetku vodu a betón by nám mohol opadávať alebo popraskať.

Teraz sa opäť budeme venovať nádobe s vodou a postupne do nej prisypávame väčšie dávky betónu. Priebežne stále premiešavame, kým zmes nebude dostatočne hustá. Až s tým budeme hotový, znovu v nej vyplákame uterák, tentoraz ale naozaj dôkladne.

3. Na vedro, ktoré je prilepené k stojanu, dáme igelit, inak by sme mohli naraziť na problém pri skladaní. A teraz konečne položíme uterák pokrytý betónom.

Po prikrytí vedra musíme spodok budúceho kvetináča vyhladiť, aby sme z neho nemali skôr kolísku než domček pre kvety. A teraz už stačí len čakať! Betón by mal za jeden až dva dni dostatočne stvrdnúť, až potom môžeme kvetináč vyhlásiť za hotový.

Samozrejme vynaliezavosti sa medze nekladú, svoj nový výrobok môžete pomaľovať najrôznejšími farbami či ornamentmi alebo ho proste len nechať taký, aký je.

Inšpirácia pre vás

Nižšie sme pre vás pripravili menšiu galériu nápadov a inšpirácií, ako môžete takýto kvetináč dozdobiť, nafarbiť alebo dokonca vytvarovať. Poďte sa na ňu pozrieť.


Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com