Ponožky, najmä biele, sú pre každú gazdinku poriadnou nepríjemnosťou. Do koša na bielizeň prichádzajú špinavé, pošliapané a po chôdzi naboso už nikdy nenadobudnú pôvodnú belosť.

Najmä ak nie sú dobre prepraté, zakaždým nepremytá špina prenikne hlbšie do vlákien a o to ťažšie sa špina odstraňuje. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov pravidelne bielte a starajte sa o svoje ponožky.

Kyslíkové bielidlá sú účinné a na rozdiel od chlórových bielidiel nežltnú a nepoškodzujú vlákna, čím sa skracuje životnosť ponožiek.

Domáce bieliace prostriedky

Na bielenie špinavých bielych ponožiek môžete použiť rôzne domáce prostriedky. Tu je niekoľko účinných metód:

[the_ad id=“1915″]

Jedlá sóda: Navlhčite ponožky, zmiešajte balíček sódy vodou, kým sa nestane pastou. Naneste pastu na nečistoty, rozotrite a nechajte pôsobiť 15 minút. Po uplynutí tejto doby nalejte do misky teplú vodu, ponorte ponožky a nechajte ešte 2-3 hodiny. Po uplynutí tejto doby ich vyperte v práčke.

Peroxid vodíka: Peroxid vodíka je mierne bieliace činidlo. Môžete pridať pol šálky 3% peroxidu vodíka do misky s vodou a namočiť ponožky na niekoľko hodín pred ich praním.

Citrón: Citrónová šťava má prirodzené bieliace vlastnosti. Do hrnca nalejte trochu vody, pridajte šťavu z jedného citróna a ponožky pár minút povarte. Nechajte vodu vychladnúť a potom ich umyte ako obvykle.

[the_ad id=“1915″]

Soľ: Pri praní ponožiek pridajte do práčky pol šálky soli. Soľ môže pomôcť obnoviť belosť látok.

Biely ocot: Ocot je účinný prostriedok na bielenie a odstraňovanie škvŕn. Pridajte pol šálky bieleho octu do misky s vodou a namočte si do nej ponožky na niekoľko hodín. Po namočení ich vyperte v práčke.

Pozrite si tiež:

[the_ad id=“7498″]

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!