Termín zimného postreku STROMOV a KRÍKOV sa blíži. Ak nechcete riskovať premnoženie CHORÔB a ŠKODCOV, nezabudnite naň!

Publikované: 2 februára 2024Prečítané: 11005Značky: , , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Mať záhradu je v prvom rade povinnosť riadne sa o rastliny v nej starať. Nenechajte sa zmiasť chladným počasím vonku, kedy je najvhodnejší čas nielen orezať konáre, ale aj vykonať ochranný postrek.

Ak si myslíte, že na to máte ešte čas, veľmi sa mýlite. V druhej polovici februára musíte vykonať jarný postrek rastlín, ktorý ich ochráni pred ničivými chorobami a škodcami. Aké prípravky použiť a na čo si dať obzvlášť pozor pred postrekom?

Je vo februári potrebný postrek v záhrade?

Záhradné práce, teda postrek, je možné vykonávať, keď teplota presiahne 7 stupňov Celzia a je slnečno. Rastlinám sa vďaka nim budú vyhýbať nebezpeční škodcovia a choroby, ktoré na ne len čakajú.

Keďže do jari ešte nejaký čas zostáva, vaše spreje ich dokonale ochránia. Venujte zvláštnu pozornosť ovocným stromom a kríkom , ktoré okrem prerezávania budú potrebovať postrek na zvlnenie listov broskýň.

Ochoreniu bude predchádzať Miedzian. Okrem toho je sprej Switch 62,5 GW tiež ideálny a oplatí sa ho použiť proti plesni ovocných stromov , najmä na jabloniach , čerešniach a broskyniach .

Vďaka tomuto postreku im plody v nadchádzajúcom vegetačnom období nezhnijú a tento problém má čoraz väčší počet záhradkárov. Syllit, prípadne nahradený Miedzianom, poslúži rovnako dobre a dokonale ochráni marhule a slivky.

Aké ďalšie postreky treba urobiť na ovocných stromoch vo februári?

Parafínový olej vo forme spreja skutočne zmení hru, ak si všimnete, že vaše stromy alebo kríky už nasadili púčiky. V prvom rade vás zbaví škodcov, ako sú vošky a svilušky, ktoré často radi kladú vajíčka na listy a konáre rastlín.

Ak sa okrem postreku chystáte na jar strihať záhradné rastliny, nezabudnite na čerstvé rany naniesť špeciálnu pastu a namiesto nej rovnako dobre poslúži emulzná farba s fungicídom.

Okrem nevyhnutného postreku vo februári nemôžete zabudnúť ani na morenie semien pre pestovanie sadeníc. Ide o mimoriadne dôležitý krok, ktorý by ste mali urobiť vždy pred ich výsevom a protiplesňovú pastu alebo iné prípravky na báze napr. cesnaku.

Vďaka tomuto jednoduchému postupu máte istotu, že zo semienok vyrastú krásne, zdravé a odolné sadenice.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!