Mnoho záhradkárov v určitom štádiu rastu sadeníc v zemi pozoruje rušivé príznaky. Sadenice viditeľne vädnú, zdajú sa zoslabnuté, zvädnuté, ich farba bledne, výhonky stenčujú, na listoch sa objavujú škvrny.

Najčastejšie sa sadenice uhoriek prestanú správne vyvíjať v dôsledku prudkej zmeny podmienok, silného slnka, studeného vetra alebo náhleho poklesu teploty.

Preto ich najmä v skorých obdobiach treba chrániť prikrytím bielou netkanou textíliou proti studenému dažďu, vetru a nízkej teplote, ale aj páliacemu slnku.

Okrem toho, aby sa zabránilo oslabeniu a inhibícii rastu, stojí za to podporiť mladé sadenice pomocou domáceho stimulátora rastu.

Na to potrebujeme:

  • litrová nádoba
  • 0,5 litra teplej vody
  • 1 polievková lyžica suchého droždia
  • 1 polievková lyžica cukru

Na prípravu "kondicionéra" pre uhorky rozmiešajte jednu polievkovú lyžicu suchého droždia v teplej vode, kým sa úplne nerozpustí. Potom ihneď pridajte jednu polievkovú lyžicu cukru a dôkladne premiešajte. Nechajte na tmavom a teplom mieste asi dve hodiny.

Po dvoch hodinách pridajte roztok do piatich litrov teplej vody a premiešajte.

Potom rozrieďte jeden liter takéhoto roztoku v 10 litroch vody a bude z toho hotový zázrak.

Budeme potrebovať aj popol. Pod každý krík uhorky nasypte lyžicu popola a trochu premiešajte s ornicou.

Potom zalejte každý krík 0,5 litrom hnojiva. Uhorky rýchlo zosilnejú, zlepší sa ich kondícia a budú rásť v „ako burina“.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!