Pestovanie uhoriek je jednou z najobľúbenejších činností medzi všetkými záhradkármi. Na získanie zdravých a bohatých plodov je potrebné správne hnojenie mladých sadeníc.

Uhorky sú zelenina, ktorá rastie veľmi rýchlo a potrebuje pravidelný prísun živín. Skoré hnojenie je obzvlášť dôležité pre vývoj sadeníc, pretože im poskytuje potrebné živiny pre zdravý rast a vývoj.

Ak sa vaše uhorky vyvíjajú zle, vyskúšajte túto metódu a sledujte, ako vám rastú doslova pred očami.

Ako pripraviť výživnú bombu na zalievanie uhoriek

Potrebujeme:

• liter horúcej vody

• lyžicu sušeného droždia

• 1 polievkovú lyžicu práškového cukru

Ideme na to:

Do litrovej nádoby nalejte teplú vodu a pomaly pridajte lyžicu sušeného droždia. Potom pridajte lyžicu cukru na aktiváciu droždia. Dôkladne premiešame a necháme 2 hodiny na teplom a tmavom mieste.

Po uplynutí tejto doby zrieďte s 5 litrami vlažnej vody a koncentrát je hotový.

Potom pridajte liter koncentrovanej kvasinkovej živiny do 10 litrov vlažnej vody. Zmiešajte a zalejte každú rastlinu 1 litrom tejto zriedenej tekutiny.

Pred použitím hnojiva zalejte uhorky teplou (vlažnou) vodou. Pôda musí byť pred hnojením mokrá, inak nebude hnojenie efektívne a účinné.

Toto výživné hnojivo je 100% účinné a praxou overené a jeho výhodou je, že v počiatočnej rastovej fáze je veľmi užitočné v rovnakých pomeroch pre sadenice papriky, baklažánu a paradajok.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!