Vitajte na stránke ŠIKOVNÍK ! Dnes máme 16 júna, 2024 a máme pre vás veľa noviniek

Ste lenivec? Podľa odborníkov ste inteligentný.

Čím ste väčší lenivec, tým ste múdrejší. Existujú ľudia, ktorí začínajú svoj deň skoro a ktorí sú zvyčajne od pondelka do nedele nabití energiou.

Existujú však aj iní ľudia, ktorí radšej ležia na gauči, aby si užívali svoj obľúbený seriál. Pritom ich hlavou prešlo mnoho myšlienok na spaľovanie kalórií, ktoré tak veľmi potrebujú. Nerobia to však tak a radšej si užívajú pokojné leňošenie. Nie je to však až také zlé, pretože podľa Sage Journal of Health Psychology  ľudia, ktorí uprednostňujú pokoj, oveľa chytrejší ako tí, ktorí sú aktívni.

Mysliace hlavy nemusia tráviť čas množstvom fyzickej aktivity

Tvrdia, že mysliace hlavy nemusia tráviť čas množstvom fyzickej aktivity, pretože trávia viac času odpočinkom. Môžete byť leniví, pretože ste múdrejší ako tí aktívnejší.

To, čo objavili, je známe ako „ Inteligencia prostredníctvom odpočinku “.

Pýtate sa ako je to možné?

Keď zostaneme odpočívať viac ako obvykle, spraví sa vo vašej hlave miesto. Tu majú neuróny dostatok priestoru a sú plné všetkých informácií, ktoré sa stali v živote.

[the_ad id=“1915″]

Táto štúdia sa uskutočnila s ľuďmi s vysokým IQ. Lenivý ľudia sa nenudia. Pretože veľa času strávia premýšľaním nad tisíckami vecí a nápadov namiesto toho, aby robili nejakú fyzickú aktivitu.

To však neznamená, že títo ľudia nevykonávajú žiadnu činnosť,

ale ďaleko radšej cez víkendy odpočívajú, ako by mali robiť niečo extrémne. Podľa vedcov sa však menej premýšľajúci ľudia začnú rýchlejšie nudiť. Preto potrebujú svoj čas naplniť fyzickou aktivitou.

Ľudia s vysokými intelektuálnymi schopnosťami sa vyznačujú pochopením zložitých a abstraktných myšlienok, a preto majú pri hľadaní riešení kreatívne správanie .“

[the_ad id=“1915″] Ich veľkou prednosťou je ich schopnosť myslenia. To je miesto, kde trávia veľa hodín rozvíjaním nápadov, vecí, ktoré ostatní nerobia. Preto sú tieto hodiny obsadené vytváraním scenárov rovnakej situácie, spájaním rôznych kontextov a hľadaním rôznych výsledkov.

Kurt Von Hammerstein-Equord, nemecký generál a tvrdý oponent nacistického režimu: „Bolo mi jasné, že lenivosť môže vyvolať intelektuálne schopnosti“, a spravil klasifikáciu:

Rozlišujem 4 triedy ľudí: inteligentných, robotníkov, hlupákov a lenivých.

„Inteligentní a pracovníci sú pre generálny štáb. Ten, kto je inteligentný a zároveň lenivý, je kvalifikovaný pre najvyššie veliteľské úlohy, pretože poskytuje duševnú jasnosť a postoj nevyhnutný na prijímanie závažných rozhodnutí. Od hlupáka a pracovníka sa musíte chrániť; v tom nemožno delegovať žiadnu zodpovednosť, pretože to vždy spôsobí určité nešťastie . “

[the_ad id=“1915″] Takže ak ste jedným z tých lenivých vo fyzickej aktivite, ale stále premýšľate o niečom, čo by ste mali urobiť a vyriešiť, ste veľmi inteligentní.

Čo si o tom myslíte vy? Do ktorej kategórie sa radíte vy?

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Kebuena / Foto: Internet

2020-02-12T13:32:49+01:00Tags: , |

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho zo svojimi priateľmi!

Go to Top