Máte doma brúsny papier? Ak nie, určite si pri najbližšej príležitosti kúpte zopár listov. Aj keď sa tento materiál spája najmä s brúsením, má oveľa viac funkcií.

Reklamy

Môžete ho použiť na odplašenie slimákov alebo čistenie škárovacej hmoty. Brúsny papier ponúka veľa možností a je len na nás, či ho dobre využijeme.

Odkedy som zistila, koľko vlastností má brúsny papier, mám ho vždy v zásuvke na pracie prostriedky. Aj keď nebrúsi drevo, hodí sa na iné úlohy.

Vďaka nemu sa mi podarilo odplašiť slimáky zo záhrady a škáry v kúpeľni získali niekdajšiu farbu. Ako používať brúsny papier pri každodennom upratovaní?

Záleží na farbe brúsneho papiera?

Brúsny papier, ktorý kupujeme v stavebných predajniach, má rôzne farby a veľa ľudí sa pýta, či to má niečo spoločné s jeho vlastnosťami. Najčastejšie nie, pretože farba nedefinuje hrúbku zrna, ktorým je papier pokrytý.

Existuje rozdelenie na jemnozrnný a hrubozrnný papier. Pri nákupe papiera pre vlastnú potrebu sa oplatí mať listy rôznej zrnitosti, pretože nie každý brúsny papier bude dobrý na odstraňovanie škodcov zo záhrady alebo na starostlivosť o škáry.

Ako využiť brúsny papier v záhrade?

Ako sa ukazuje, brúsny papier nie je len atribútom mužov. V minulosti sa tento druh materiálu spájal len s kutilstvom a stolárstvom, no v súčasnosti sa dá využiť na oveľa viac činností.

Úspešne nahradí rôzne predmety každodennej potreby, takže núdzových pár listov by malo byť vždy vo vašej domácnosti.

Ako využiť brúsny papier v záhrade? Začnite premenou brúsneho papiera na brúsku na prerezávačky a nožnice. Papier môžete narezať na menšie kúsky a čepele poriadne vyleštiť.

Náradie dostane plnú starostlivosť a vy ušetríte na profesionálnej brúske. Ďalšou výhodou brúsneho papiera je, že odpudzuje slimáky. Všežravé mäkkýše dokážu zničiť aj tú najudržiavanejšiu záhradu.

Namiesto pasívneho sledovania, ako vám jedia úrodu, umiestnite do blízkosti rastlín brúsny papier. Drsný povrch podráždi ich jemnú pokožku a škodcovia sa okamžite odvrátia.

Ako používať brúsny papier doma?

Každý z vás, kto niekedy drhol škáry na oblkadačkách, vie, že je to časovo náročná práca. Použitie brúsneho papiera na znečistené škáry je jednou z metód efektívneho odstraňovania nečistôt.

Nezabudnite použiť jemnozrnný papier a dávajte pozor, aby ste náhodou nepoškriabali dlaždice okolo.

Zápas s vyčkom na zaváraninách je skutočnou nočnou morou, najmä ak nemáte otvárač. Pravdepodobne to po pár minútach vzdáte a raňajkujete bez vašich obľúbených uhoriek.

Pravdou je, že ak ste mali po ruke list brúsneho papiera, mohli by ste nádobu ľahko otvoriť . Stačí chytiť maticu listom papiera a vrchnák sa nešmýka po niekoľkých sekundách povolí.

Pri kúpe topánok si nie vždy uvedomujeme, ako sa budú správať na rôznych povrchoch. Ľahko sa môže stať, že nové vysoké opätky nie sú vhodné na chôdzu po dlažbe, pretože ich plochá podrážka sa pri každom kroku šmýka.

Riešením tohto problému je brúsny papier , ktorým sa dajú podrážky jednoducho zmatniť . Stačí pár pohybov a topánky sa budú nosiť oveľa príjemnejšie.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!