Januárové dni sú ideálnym časom pre záhradníkov, aby sa venovali starostlivosti o stromy. Jednou z dôležitých úloh je odstránenie starej kôry z kmeňa a konárov stromov.

Reklamy

 

 Tento postup môže priniesť mnoho výhod pre zdravie stromov a celkový vzhľad záhrady.

Januárové dni môžu byť pre záhradníkov kľúčovým obdobím pri starostlivosti o stromy a kríky na záhrade. Jednou z činností, ktoré by nemali byť zabudnuté, je odstraňovanie starej kôry z kmeňov a konárov stromov.

Táto činnosť môže priniesť niekoľko výhod, ktoré budú mať pozitívny vplyv na zdravie stromov a celkový vzhľad vašej záhrady. Poďme sa pozrieť, prečo je odstraňovanie starej kôry tak dôležité a akým spôsobom to urobiť.

Dôvody odstránenia starej kôry zo stromov

Prečo odstraňovať starú kôru: Stará kôra na stromoch môže byť úkrytom pre rôznych škodcov, plesne a iné patogény, ktoré môžu stromy poškodzovať.

Odstránením starej kôry obmedzíte ich prítomnosť a ochránite stromy pred chorobami a škodcami.

Zlepšenie estetiky: Odstránenie starej kôry môže tiež výrazne zlepšiť vzhľad stromov a celej záhrady. Nová kôra býva často hladšia a svieža, čo stromu dodáva atraktívny vzhľad.

Podpora rastu: Kôra bráni vývoju nových vrstiev dreva pod ňou. Odstránením starej kôry môžete podporiť rýchlejší rast stromu a posilniť jeho celkovú vitalitu.

Prevencia chorôb: Stará kôra je zdrojom infekcií a chorôb. Odstránením starej kôry znižujete teda riziko šírenia chorôb a zlepšiť zdravie stromov.

Postup odstraňovania starej kôry

1. Začnite tým, že opatrne odoberte starú kôru z kmeňov a konárov stromov. Použite kefu alebo jemnú škrabku, aby ste starú kôru opatrne odlúpali.

Dbajte na to, aby ste nepoškodili živú kôru pod starou kôrou. Tá je dôležitá na prenos živín a vody do stromu.

Prácu vykonávajte opatrne a pozorne, aby ste minimalizovali riziko poškodenia strom

Výhody pre celú záhradu

Odstraňovanie starej kôry z kmeňov a konárov stromov môže priniesť niekoľko výhod pre zdravie stromov a celkový vzhľad záhrady. Táto činnosť pomáha ochrániť stromy pred škodcami a chorobami, zlepšiť ich estetiku a podporiť ich rast. Ak máte záhradu, nezabudnite na to.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!