Burina v záhrade nepatrí medzi vítaných hostí. Ubrániť sa jej dokážeme aj bez drahých postrekov a chemikálií. Vyskúšajte toto!

1. Sóda bikarbóna: sóda bikarbóna je bezpečným riešením na ničenie buriny v škárach pozdĺž chodníkov a na povrchoch terás, bez dopadu na životné prostredie. Stačí nasypať pár hrstí na chodník a burina zmizne.

2. Soľ: Priveďte do varu dva diely vody s 1 dielom soli. Potom zmes nalejte priamo na burinu. Môžete posypať soľ aj priamo na burinu na chodníku a nastriekať trochou vody na povrch.

3. Alkohol: Alkohol dehydratuje. Táto dehydratácia funguje skvele aj na ničenie buriny. Zmes z pol decilitra vodky, 2 šálok vody a trochy saponátu nalejte do rozprašovača a nastriekajte priamo na listy. Táto metóda je najúčinnejšia za slnečného počasia.

[the_ad id=“1915″]

4. Esenciálne oleje: Burinu ošetrite zmesou z 1 šálky soli, 1 litra octu, trochy prostriedku na umývanie riadu a niekoľkých kvapiek citrusového oleja.

5. Kukuričná múka:   Kukuričná múka sťažuje rozmnožovanie semien burín. Kukuričná múka síce burinu nezabije, ale je to dobré ako preventívne opatrenie.

6. Noviny:  Na nadzemnú časť priložte noviny a zaťažte. Rastliny sa pod nimi udusia.

7. Trávnik:  Napodiv, jeden z najlepších spôsobov, ako udržať burinu na uzde, je správne udržiavaný trávnik. Hustá zdravá tráva blokuje šírenie buriny.

[the_ad id=“1915″]

8. Ručné odstraňovanie buriny:  Nie je to príjemné, ale účinné.

9. Vriaca voda:  Je to bezpečné a jednoduché. Funguje to. Stačí naliať kanvicu horúcej vody na rastlinu a sledovať, ako vädne a umiera.

Pozrite si tiež:

[the_ad id=“7498″]

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: tudasfaja.com