V júni v období kvitnutia nesmiem zabudnúť pripraviť postrek pre moje papriky a uhorky. Zvyšujem tak výnos každej rastliny

Publikované: 18 júna 2024Prečítané: 27733Značky: , , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

V mojej záhrade mnohé rastliny odmietajú plodiť v plnej sile, dôvodom je neideálna klíma a mizerná pôda, takže ich musím „nakopnúť“ pomocou rôznych rastových stimulantov.

Moje obľúbené produkty na používanie sú zirkón a kyselina giberelová. Dnes vám poviem, ako zvyšujem úrodu papriky, paradajkových uhoriek a iných rastlín o 30-40% pomocou kyseliny giberelovej.

Hneď treba povedať, že látka je úplne prírodná, získava sa z huby gibberella. Ako prvých to napadlo Japoncov po tom, čo si všimli, že huba ovplyvňuje výnos a kvalitu ryže.

Odvtedy sa široko používa v poľnohospodárstve.

Aké výhody poskytuje giberelín našim rastlinám? Látka pôsobí ako rastový hormón, giberelíny stimulujú delenie rastlinných buniek, stimulujú rast stoniek, výhonkov, listov, plodov a dokonca aj koreňov.

Ale hlavnou výhodou stimulantu je, že výrazne zvyšuje kvitnutie a zlepšuje nasadenie plodov. Preto ich v júni, keď kvitnú paradajky, uhorky, papriky, určite postriekam kyselinou giberelovou!

Účinok uvidíte v priebehu niekoľkých dní; plody začnú rásť s trojnásobnou silou.

Možno ste už túto látku použili bez toho, aby ste si to uvedomili, pretože aj niektoré prírodné hnojivá sú vyrobené na báze kyseliny giberelovej!

Pred použitím sa liek dobre rozpúšťa v teplej vode, pozorne si prečítajte návod na riedenie na obale, pretože každý výrobca dáva do balenia iný objem.

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!