Umývanie riadu sa dá len ťažko nazvať príjemným zážitkom z kuchyne. Tomuto problému však treba čeliť každý deň. 

Reklamy

A keďže si aj tá najlepšia umývačka riadu neporadí zo všetkým, penová špongia, inak zvaná hubka, zostáva pri umývaní riadu najobľúbenejším pomocníkom.

Dnes vám povieme, ako správne umývať riad špongiou a akú úlohu zohráva jej farba v tomto dôležitom a nezábavnom procese. Ukazuje sa, že existujú veci, ktorým ste doteraz nevenovali pozornosť.

UMÝVACIA ŠPONGIA

Takmer v každej kuchyni sa nachádzajú farebné penové hubky. Rozmýšľali ste však niekedy, prečo sú tak nádherne sfarbené?

Ich jasnú farbu vnímame ako marketingový ťah, a preto si nemyslíme, že by vlastnosti hubky na riad mohli byť skryté za farbou špongie.

Hlavnú úlohu hrá teda tvrdá strana, ktorá sa používa na umývanie tých najodolnejších nečistôt, ako je spálené jedlo.

Táto strana je vyrobená z hrubých vlákien a jednoducho je prilepená k penovému základu. Farba tejto tvrdej strany nám označuje, koľko abrazívného materiálu obsahuje.

Umývacie špongie so zelenou abrazívnou stranou môžu zbaviť aj tie najťažšie nečistoty. Takýto tvrdý materiál však môže ľahko poškriabať niektoré povrchy a zanechať škrabance.

Dokonca aj smaltované smaltované pekáče môžete s takouto hubkou veľmi rýchlo zničiť, preto by ste mali byť opatrní.

Ak je abrazívna časť červenej farby, jej tvrdosť je stredne hrubá. Toto je často najlepšia voľba, pretože s takou špongiou je ľahké odstrániť zaschnuté nečistoty. V tomto prípade sa už nemusíte obávať škrabancov.

Tvrdá časť žltej farby je tá najjemnejšia a preto nimi umývame hlavne sklenený riad. Táto časť je k povrchu jemná a nemusíte sa báť zničenia, aj keď budete poriadne drhnúť.

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: takprosto.cc / foto: depositphotos.com