Silné sadenice paradajok sú vždy spojené s veľkou úrodou paradajok. Aby boli rastliny na okne čo najsilnejšie, navrhujem pridať toto veľmi dobré hnojivo.

Reklamy

Môžeme tvrdiť, že toto hnojivo je ako stvorené na hnojenie paradajok, pretože práve tieto rastliny reagujú na túto výživu najlepšie.

Dusičnan vápenatý je obľúbené dusíkaté hnojivo, ktoré obsahuje aj vápnik vo vode rozpustnej forme dostupnej pre rastliny.

Aplikácia dusičnanu vápenatého na mladé sadenice pomáha normalizovať kyslosť pôdy a poskytuje dobrý štart pre rast silných sadeníc a vďaka vápniku bude rastlina v budúcnosti menej náchylná na hnilobu kvetov.

Vo všeobecnosti je vápnik pre paradajky veľmi dôležitý, ovplyvňuje metabolizmus v rastlinných tkanivách a podieľa sa na tvorbe a delení buniek.

Čím viac vápnika vstupuje do tkaniva paradajok, tým je bunková stena hrubšia, a preto sa znižuje poškodenie rastlín hubovými a bakteriálnymi chorobami.

Myslím, že nie je potrebné veľa hovoriť o dusíku obsiahnutom v dusičnane vápenatom, každý už vie, že mladé rastliny potrebujú dusík, aby vytvorili zelenú hmotu a plne sa rozvinuli.

Prvé kŕmenie dusičnanom vápenatým sa vykonáva, keď sadenice po pikírovaní zosilnia, zvyčajne sa to deje 7-10 dní po presadení.

Ako kŕmiť sadenice na okne dusičnanom vápenatým? Veľmi ľahko to zvládne aj neskúsený záhradkár. Lyžičku granúl musíte rozriediť v jeden a pol litrovej fľaši s vodou a zaliať rastliny pri koreni, asi 100 ml na každý koreň.

Je dobré postriekať sadenice cez listy rovnakým roztokom z domáceho rozprašovača. Toto hnojenie urýchľuje rast sadeníc, vyživuje rastliny, zabraňuje hnilobným procesom a hubovým infekciám.

Druhé hnojenie liadkom sa vykonáva 5-7 dní po výsadbe v skleníku. Ak je v pôde nedostatok dusíka, počas obdobia kvitnutia paradajok sa vykoná tretie hnojenie.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!