Vkusné a ľahko prichystané raňajky, ktoré sú ideálne pre letné ráno…zdravé a tak neuveriteľne osviežujúce ovocné tortičky.

Reklamy

Počas letných mesiacov sa často snažíme nájsť niečo lahodnejšie na raňajky. Ovsená kaša je príliš horúca a dokonca ani vajíčka na hriankach nemajú ten čerstvý letný pocit. Ale tieto tortičky Vám môžu vyplniť letné raňajkové menu.

Tieto koláče sú tak neuveriteľne ľahké a osviežujúce. Použitím chia semienok pridáme malé množstvo bielkovín a zároveň Vám nezoschnú tak rýchlo.

Všetko, čo musíte urobiť, je skombinovať ovsené vločky, chia semienká, drvený kokos a trochu vanilky a odložiť bokom.

Potom v samostatnej miske dať dohromady med a kokosový olej. Roztopiť buď v mikrovlnnej rúre alebo na pare. Potom pridajte ho predprípravenej zmesi a poriadne premiešať.

Natlačíme zmes do plechu na muffiny a vložíme do trúby asi na 15-20 min

Dôležité: akonáhle ich vyberieme z rúry, dnom lyžice pretlačte stred tortičky. Vznikne Vám tým priestor na jogurt a ovocie.

Necháme ich vychladnúť. Potom pridajte do svoj obľúbený jogurt (napríklad grécky jogurt), na vrch poukladajte nejaké lahodné čerstvé ovocie a polejeme trochou medu!

Tieto raňajky sú osviežujúce a ľahko prispôsobiteľné Vaším obľúbeným príchutiam!

Môžete pridať tekvicové semená alebo pár sušených brusníc. Poliať toppingom? Všetko je naozaj na Vás.

Použite akékoľvek ovocie, ktoré máte doma, alebo jednoducho použite mrazené bobule. Či tak alebo onak, vždy to bude vynikajúce!

RAŇAJKY  |  ČAS PRÍPRAVY / PEČENIA / CELKOVO: 10 / 20 / 30min  |  4 PORCIE

Prajeme Vám dobrú chuť a veľa zábavy pri príprave. Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé recepty a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!