Parapet ozdobený črepníkmi s bujne kvitnúcimi kvetmi poteší každé oko najmä v tomto chladnom počasí. Niekedy im však musíme pomôcť! Vyskúšajte toto!

Reklamy

Keď za oknom nevidíte žiarivé farby, náladu nám zlepšujú kvitnúce izbové rastliny. Dôležité je len to, aby kvitli a nevädli. Vyrovnať sa s tým vám pomôže účinné hnojivo.

Špeciálne hnojivo si môžete kúpiť v obchode alebo si ho pripraviť sami. Zameriame sa na tú druhú možnosť a povieme vám, ako používať vývar z červenej repy pre vaše rastliny.

Takéto hnojenie určite pomôže kvetom doplniť stratenú vitalitu. Najdôležitejšie je vodu z repy nevyliať. Efekt, ktorý kvetom dodá, vás prekvapí!

Odvar z červenej repy pre rastliny: jeho účinnosť

Vývar z červenej repy je vynikajúce hnojivo, ktoré je ideálne pre všetky druhy kvitnúcich rastlín. Počas varenia sa do vody pridá neskutočne veľké množstvo živín obsiahnutých v červenej repe.

Preto sa hotový vývar môže pochváliť silným minerálnym zložením. Je bohatý na draslík, horčík, fluór, mangán a fosfor.

Pokyny krok za krokom

Takýto vývar si môže pripraviť každý. Cviklu dobre umyjeme, vložíme do hrnca a zalejeme vodou. Nepridávajte soľ. Zeleninu varte, kým nebude pripravená.

A to najdôležitejšie. Vývar nevylievame, ale používame pre naše rastliny. Vychladnutý vývar zriedime čistou vodou v pomere 1:1.

Čo je dôležité! Používajte iba čerstvý vývar. Pretože obsahuje najvyššie množstvo živín.

Harmonogram zavlažovania

Je veľmi dôležité rastlinu neprehnojovať. Preto by sa mal vývar z červenej repy používať ako hnojivo nie viac ako raz týždenne.

Takéto zriedkavé zalievanie stačí na stimuláciu rastliny, aby bohato kvitla a zabránila rôznym chorobám.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!