Detská izba je veľmi dôležitou miestnosťou v domácnosti. Každý rodič chce, aby jeho deti mali pohodlné a bezpečné miesto na výučbu, odpočinok a spánok. Čo ak jedna izba musí zdieľať dvoch alebo viacerých súrodencov?

Reklamy

Poschodové postele do detskej izby sú veľmi praktickým riešením. Umožní vám ušetriť miesto a tiež splní detské sny. Vyrába sa v rôznych kombináciách: s jedným, dvoma alebo dokonca tromi miestami na spanie.

Postele pre chlapcov

Deti milujú farby a neobvyklé riešenia. Klasické farby používané v detských izbách sa rozlišujú podľa pohlavia: dievčatá majú ružovú a chlapci modrú farbu. Nič vám, ale nebráni, odísť od klasického rozdelenia a výberu odtieňov zelenej, fialovej alebo šedej. Stojí sa za to opýtať svojho dieťaťa na jeho preferencie ohľadom farieb a použiť ich ako inšpiráciu pri aranžmáne izby.

Postele pre chlapcov majú dekoratívne farebné motívy. Obľúbenými motívmi sú autá, súhvezdia a mesiac. Farba sa používa na zvýraznenie určitých prvkov nábytku. Niekedy aj samotná posteľ má tvar závodného auta alebo traktora, ale platí to len v prípade jednolôžok.

Postele pre dievčatá

Dievčenskú izbu si väčšinou predstavujeme ako kráľovstvo malej princeznej, v ktorej dominujú ružová farba a množstvo bábik. Dievčenské postele niekedy naozaj vyzerajú ako kráľovské postele, ale rozhodne máme na výber aj iné. Veľmi pekné, aj keď jednoduchšie, sú biele postele, ktoré majú dekoratívne čelo alebo tvar postele. Vkus dieťaťa sa mení a univerzálnejší kus nábytku sa ľahšie prispôsobí novému konceptu interiéru.

Neštandardným riešením v prípade poschodových postelí je jedna vysúvacia posteľ, ktorú počas dňa skryjeme. Tento variant bude dobre fungovať, keď súrodencov delí väčší vekový rozdiel a tradičný model poschodovej postele môže byť pre nich nepohodlný. Prístelka je vždy dobrý nápad, dokonca aj v izbe jedináčika, pretože deti milujú zostať cez noc so svojimi kamarátmi.

Inšpirácia pre vás

Ak plánujete vaším ratolestiam zaobstarať poschodovú posteľ, máme pre vás množstvo inšpirácií, ako by mohla takáto posteľ vyzerať. Od jednoduchých až po tie naozaj prepracované. Určite si vyberiete!

[/fusion_text]

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com