Každý záhradkár chce, aby jeho záhon uhoriek dlho a hojne prinášal plody. Používajú sa na to rôzne hnojivá a zlepšováky. Toto je jeden z nich!

Dnes vám poviem o prírodnom hnojive, ktoré sa veľmi ľahko pripravuje, všetky zložky sú prirodzené, dostupné a podporujú dobrý rast a plodenie uhoriek.

Po tomto kŕmení sa v pôde zničia patogénne baktérie a škodcovia a potrava bude prúdiť ku koreňom uhoriek až do jesene. Čo potrebujeme?

Ako prvú ingredienciu do nášho hnojiva vezmite záhradnú kremelinu, vždy jemnej práškovej konzistencie.

Jedná sa o veľmi dobré prírodné hnojivo pre uhorky, úrody ošetrované diatomitom sú výrazne väčšie ako zvyčajne a je to odskúšané v praxi.

Je to všetko o zložení tohto prášku, ktorý sa skladá zo škrupín starých rias, ktoré sa hromadili na dne nádrží veľmi dlho.

Teraz sa extrahujú a melú, čím sa získa hnojivo s vysokým obsahom kremíka. Tento prvok pomáha uhorkám rýchlo absorbovať fosfor a draslík zo zeme, čím sú rastliny silnejšie a úroda je väčšia.

Ďalšou výhodou diatomitu je, že pomáha dlhšie udržať vlhkosť v zemi a všetci vieme, ako uhorky milujú vodu. Diatomit tiež chráni pôdu pred tvorbou plesní a patogénnych húb.

Druhou zložkou kŕmenia je horčičný prášok. Horčičný prášok je produkt, ktorý zostane po spracovaní horčičných semien.

Prášok sa vplyvom vlhkosti a mikroorganizmov v zemi rýchlo rozkladá a nutričnými vlastnosťami predčí nejedno hnojivo, preto je potrebné prášok pod uhorky posypať!

Zmiešajte kremelinu a prášok v jednej nádobe v pomere jedna ku jednej, kým sa nezíska homogénny prášok.

Potom ju opatrne rozsypte v blízkosti uhoriek a pomocou rúk premiešajte so zeminou. Túto podporu môžete začať aplikovať už v 10. deň rastu sadeníc uhoriek.

Stačí rozsypať 3 polievkové lyžice tohto prášku v blízkosti mladých uhoriek, aby rastliny neochoreli a neboli v lete zavalené burinami.

Pozrite si tiež:

°°°

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!