Moje ZÁCLONY sú po každom praní žiarivo biele! Používam tento PERFEKTNÝ spôsob každý rok pred sviatkami

Published On: 8 novembra 2023Views: 337441,7 min readTags: , , , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Kto by nepoznal tento problém? Krásne nové záclony hneď po prvom praní zožltnú alebo zošedivejú. Existuje však spôsob, ako im prinavrátiť pôvodnú belosť. Čítajte!

Ako správne prať záclony a ľahké, tenké závesy?

Najdôležitejšie pravidlo, ktoré je potrebné dodržiavať – ​​teplota by nemala presiahnuť 35 stupňov. Jemná látka neznesie vysoké teploty, je dobré ju pred praním namočiť do mierne teplej vody.

Tajomstvom je pridať pol kilogramu soli do vody, v ktorej sa závesy namáčajú.

Závesy by ste mali nechať v tomto soľnom roztoku hodinu až hodinu a pol – soľ vytiahne z látky všetky žlté škvrny a nečistoty. Po namočení treba záclony opláchnuť, nie v príliš teplej vode. Oplachovú vodu udržujte chladnú. Teplo celý proces zničí.

Ďalším krokom je správne umývanie. Musíte použiť program na syntetické tkaniny. Je navrhnutý tak, aby pral pomalšie, aby nepoškodil jemnú tkaninu. Práčka by nemala byť preťažená a tkanina napnutá. Voda by mala mať možnosť voľne pretekať materiálom.

Ak sa tyl záclony zmatní, ocot mu pomôže opäť sa lesknúť. Na prinavrátenie pôvodného vzhľadu záclonám stačí polievková lyžica na liter vody.

Pri napúšťaní vody do pračky pridajte ocot v momente, keď si už práčka zobrala prací prostriedok zo zásobníka.

Mrazivú bielo-modrú farbu získate vďaka ultramarínovému práškovému pigmentu, ktorý sa dá kúpiť vo vrecúškach. Stačí pridať do oplachovej vody, ako je uvedené na obale. Biele závesy sa budú miešať s odtieňom modrej, pôsobia sviežo a žiarivo čisto.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdieľať článok na socialných sieťach