Jeden kupujem do koláča, druhý mi veľmi dobre poslúži v KÚPEĽNI. Zázračný efekt prekvapil aj moju svokru

Publikované: 10 februára 2024Prečítané: 3365Značky: , , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Prášok do pečiva je súčasťou mnohých pekárenských výrobkov. Doma ho má väčšina z nás. Tento nenápadný prášok vám pomôže zbaviť sa problému, ktorý sa objavuje v každej kúpeľni.

Prášok do pečiva je zmesou kypriacich látok. Používame ho na rôzne pečivo. Trochu prášku dodá požadovanú nadýchanosť. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia je tento produkt úplne bezpečný pre zdravie.

Zmes obsahuje sódu bikarbónu, zemiakový škrob a kyselinu, najčastejšie kyselinu citrónovú. Už dlho je známe, že táto kombinácia pomáha odstraňovať vodný kameň, usadeniny a škvrny. A ako používať prášok do pečiva pri čistení?

Prášok do pečiva namiesto odvápňovacieho prostriedku. Zbavíte sa škaredého povlaku v kúpeľni

Kúpeľňa je jednou z najdôležitejších miestností v dome. Po dlhom a vyčerpávajúcom dni snívame o relaxačnom kúpeli. Chceme, aby bola miestnosť čistá a voňavá.

Udržať poriadok v kúpeľni je bohužiaľ takmer nemožné. Zariadenia sú neustále v kontakte s tvrdou vodou a čistiacimi prostriedkami. Po pár dňoch používania sa na nich objavujú škvrny a vodný kameň.

Vzniká v dôsledku zrážania vápenatých a horečnatých solí. Usadí sa na keramike aj na armatúrach. Našťastie sa ho môžete ľahko zbaviť.

Na pomoc príde sóda bikarbóna, ocot, kyselina citrónová alebo prášok do pečiva.

Prášok do pečiva je zmes jedlej sódy a kyseliny. Použite ho na prípravu domácej pasty, ktorá vám pomôže zbaviť sa nepekného povlaku. Ako to urobiť?

Zmiešajte dve lyžičky prášku do pečiva s lyžicou liehového octu. Vzniknutú pastu votrite do zvápenatených batérii pomocou starého štetca a počkajte pol hodiny.

Po 30 minútach vyšúchajte kohútiky a ostatné zariadenia kefkou a potom pastu opláchnite.

Po tomto ošetrení by nemali zostať žiadne stopy. Toto riešenie môžete použiť na čistenie umývadla, vodovodnej batérie alebo toalety. Po vyčistení budú ako nové.

Domáci čistič sprchových kútov. Zbaví vás škvŕn

Voda, mydlo, kozmetické zvyšky - to všetko sa hromadí v sprchovom kúte. Potom sa na ňom objavia nepekné fľaky, ktoré sa naozaj ťažko odstraňujú.

Bežná čistiaca kvapalina si s nimi nemusí poradiť. Našťastie existuje aj iný spôsob. Stačí si pripraviť domáci prací prostriedok a zbavíte sa nečistôt.

Pripravte si sprejovú fľašu. Nalejte do nej 100 ml jablčného octu a 100 ml oplachovacieho prostriedku do umývačky riadu.

Nakoniec pridajte dve balenia prášku do pečiva a fľašu pretrepte. Sprchu postriekajte pripravenou tekutinou a nechajte 10 minút pôsobiť.

Po uplynutí tejto doby utrite kabínu vlhkou špongiou a opláchnite kvapalinu. Všetko bude žiarivo čisté.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!