Zabudnite na nudné darčekové tašky a prekvapte originálnym balením. Pekne zabalená fľaša, či už ide o víno, whisky, šampus alebo napríklad domáci koňak, totiž poteší hneď dvakrát. A aj keď darčekové balenie fliaš vyzerá zložito, nie je to žiadna veda. S naším návodom to zvládnete!

Reklamy

Fľaša vína alebo niečoho ostrejšieho patrí medzi obľúbené darčeky. Či už ju ale niekomu chceme postaviť pod stromček alebo ju nesieme na návštevu ako pozornosť, mali by sme jej zabaleniu venovať rovnakú pozornosť ako samotnému výberu.

Ako zabaliť fľašu do papiera?

Pekne zabaliť hranatú škatuľu nie je žiadna veda, fľaša sa ale balí podstatne horšie. Ako na to?

1. Vyberte si baliaci papier a odstrihnite si ho na správnu veľkosť. Tú zistíte tak, že fľašu, ktorú budete baliť, naň položíte a necháte si asi dva a pol centimetra na spodnej strane a najmenej dvadsať centimetrov hore nad hrdlom. Potrebné rozmery si z rubovej strany poznačte ceruzkou. Pozor tiež na to, aby ste mali dostatočne veľký papier na obalenie dookola. Zvyšky papiera zo všetkých strán odstrihnite.

2. Fľašu znovu starostlivo umiestnite na odstrihnutý baliaci papier a pustite sa do balenia. Aby ste mali istotu, že papier nebude počas práce po hladkej fľaši kĺzať, prichyťte jeho okraj k fľaši priehľadnou lepiacou páskou. Fľašu teraz zabaľte dookola tak, aby bola celá zakrytá. Koniec papiera potom starostlivo po celej dĺžke prilepte priehľadnou páskou.

3. Teraz zabaľte spodnú časť fľaše tak, že papier počas otáčania fľaše prstami skladajte akoby do trojuholníkov a stláčajte ku dnu fľaše. Nakoniec zabezpečte lepiacou páskou.

4. Pre vytvorenie efektu vejára nad hrdlom horný previs papiera dlaňou sploštite a začnite ho od horného okraja skladať smerom dole do harmoniky. Keď dosiahnete hrdlo fľaše, zaistite harmoniku v strede prelepením páskou k hrdlu z oboch strán.

5. Teraz už len vejár spojte k sebe tak, aby ste vytvorili oblúk. V tomto okamihu môžete napríklad ešte nalepiť nejakú stuhu po celej dĺžke fľaše a pripevniť ju v mieste, kde sa obe strany vejára stretávajú. Nakoniec už len pripevnite nejakú peknú mašľu či menovku a máte hotovo.

Ako vtipne zabaliť fľašu? Napríklad do starej košele!

Nechcete použiť klasický papier? Existujú desiatky originálnych spôsobov, ako zabaliť fľašu alkoholu. Stačí zapojiť fantáziu a kreativitu.

Využiť môžete napríklad rukáv košele vyradené zo šatníka. S manžetou okolo hrdla bude každá fľaša vyzerať elegantne. Doladiť to môžete ešte nevyužitú kravatu alebo motýlikom. Trendy sú aj pleteniny. Oblečte preto do nich pokojne aj fľaše.

Pokiaľ neviete háčkovať alebo pliesť, stačí odstrihnúť rukávy z nejakého staršieho svetra, ktorý už nenosíte, fľaše do nich zabaliť a ozdobiť peknou mašľou. Ak sú jedným z darčekov aj ponožky, použite ich. Do jednej fľašu vsuňte a druhú oviažte okolo hrdla.

Nižšie v galérií nájdete desiatky skvelých nápadov, ako fľašu vtipne a originálne zabaliť, tak sa poďte spolu s nami inšpirovať.

[/fusion_text]

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com