Aj na čerstvo položenej zámkovej dlažbe uvidíme po niekoľkých týždňoch votrelcov v podobe buriny.

Reklamy

Nepotrebujú veľa priestoru ani dobré podmienky. Budú rásť v štrbinách, kde sa nahromadí zemina, piesok a prach, a keď to dovolia semená alebo hlboké korene, rýchlo sa rozšíria.

Hoci sú chemikálie účinné, poškodzujú životné prostredie. Ako môžete regulovať burinu ekologickým a účinným spôsobom? Odpoveď vás možno prekvapí: stačí obyčajné zaliatie vriacou vodou. V tomto článku vám vysvetlíme, či a kedy je táto metóda účinná.

Prečo vriaca voda?

Vriaca voda pôsobí okamžite a ničí burinu od koreňa po list. Ide o ekologickú metódu, ktorá nezanecháva v pôde žiadne škodlivé látky. Táto metóda je obzvlášť účinná pri burine rastúcej v štrbinách chodníkov, príjazdových cestách alebo malých plochách.

Ako to spraviť?

Uistite sa, že v oblasti nie sú deti ani domáce zvieratá, ktoré by sa mohli obariť. Nalejte vriacu vodu priamo na burinu, dávajte pozor, aby ste nepoliali cenné rastliny.

Obmedzenia metódy

Hlboké korene: Metóda nie je účinná proti burinám s veľmi hlbokými koreňmi.

Nebude to fungovať na veľkých plochách: Metódu je samozrejme možné aplikovať aj na väčšiu plochu, ale vyžadovalo by to príliš veľa práce.

Vysoká teplota vody zabíja nielen burinu, ale všetko ostatné vrátane cenných rastlín a mikroorganizmov v pôde. Preto používame metódu, kde nehrozí poškodenie vašich rastlín.

Alternatívne metódy

Ak zalievanie vriacou vodou nie je nič pre vás, rozhodnite sa pre iné spôsoby ekologického odstraňovania buriny, napríklad pomocou octu.

Zhrnutie

Zalievanie vriacou vodou je rýchly, jednoduchý, ekologický a efektívny spôsob, ako sa zbaviť buriny z chodníkov, plošín, terás či príjazdových ciest.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!