K zlej úrode uhoriek prispieva mnoho faktorov: neúrodná pôda, nesprávne zalievanie, nesprávne kŕmenie a mnohé ďalšie. Toto sa však dá vyriešiť veľmi jednoducho!

Reklamy

Chceme sa s vami podeliť o populárnu techniku ​​výsadby uhoriek, vďaka ktorej môžete dosiahnuť vynikajúce úrody aj na neúrodnej pôde.

Hnojivo je prírodné a je viac ako vhodné používať ho pri výsadbe sadeníc uhoriek do zeme.

Prírodné hnojivo na výsadbu uhoriek

Na dno jamy pripravenej na výsadbu priesad dáme čerstvé listy žihľavy. Ak si ich nemáte kde zaobstarať, môžete ich nahradiť ďatelinou alebo púpavou, pretože majú tiež vysoký obsah dusíka.

Ako to urobiť?

Po zbere je žihľavu potrebné rozdrviť. Čím lepšie je nadrvená, tým rýchlejšie hnije a dodáva lepší efekt. Môže sa nakrájať na malé kúsky a dodatočne rozdrviť alebo pomlieť ale nie je to potrebné.

Rozdrvenú žihľavu treba umiestniť na dno jamy a zmiešať s trochou zeminy. Potom zalejeme vodou a prikryjeme 10 cm vrstvou kompostu.

Do takto pripravenej jamky môžete vložiť sadenice uhorky. Je dobré ich prikryť slamou, aby lepšie udržali vlhkosť.

Rovnakým spôsobom môžeme vysievať aj priamo do zeme semená. Namiesto sadenice dáme semienko a zľahka prikryjeme zeminou.

Použitím tejto techniky bude mať rastlina prístup k základným živinám, ako je dusík a ďalšie stopové prvky, keď korene rastú a vyvíjajú sa.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!