Ukážte mi záhradkára, ktorý by nechcel veľkú úrodu jahôd. Áno, takíto ľudia jednoducho neexistujú, pretože jahody sú klenotom našich záhrad.

Preto si myslím, že stojí za to vynaložiť trochu úsilia na starostlivosť a hnojenie tejto plodiny.

Dnes vám poviem o veľmi dobrom prikŕmení naších jahodovníkov pred kvitnutím. Toto hnojenie má veľmi dobrý vplyv na viacnásobné uvoľňovanie stoniek.

Ideálny čas na aplikáciu je druhá polovica apríla alebo začiatok mája. Hnojivo navyše pomáha vyhnať zo záhrady škodcov, a to predovšetkým vošky.

Budeme potrebovať 3 suroviny, ktoré rozmiešame v 10 litroch vody. Prvou zložkou je čpavok alebo amoniak, ktorý sa predáva v lekárňach aj záhradných centrách.

Toto hnojivo nie je drahé, ale obsahuje dusík, ktorý je ľahko stráviteľný koreňmi jahôd. Dusík je presne to, čo jahody potrebujú, aby boli rastliny pred kvitnutím pevnejšie.

Budete potrebovať 2 polievkové lyžice amoniaku.

Druhou zložkou je manganistan draselný alebo inak hypermangán, ktorý pôsobí ako hnojivo a chráni rastliny pred chorobami a škodcami.

Predáva sa v každom záhradkárskom obchode ale aj lekárňach. Budete potrebovať pol lyžičky.

Treťou zložkou je azofoska. Azofoska je jedno z najlepších komplexných hnojív, ktoré obsahuje tri účinné zložky: dusík, fosfor a draslík.

Navyše aj fosfor v tomto hnojive je rozpustný vo vode a hnojivo sa vo vode dokonale rozpúšťa a nezanecháva žiadne usadeniny. Potrebujeme 1 polievkovú lyžicu granúl azofoska.

Zložky dôkladne premiešajte v 10 litroch vody, kým sa úplne nerozpustia. A potom musíte tento roztok naliať z krhly s nadstavcom priamo cez vrcholy.

Tým zaženieme škodcu a zároveň dodáme výživu jahodám pozdĺž listov.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!