Listy už viac nežltnú a korene nehnijú! Cibuľové šupky sú veľmi dobrým hnojivom aj pre uhorky, stačí ich len správne použiť

Publikované: 25 júna 2024Prečítané: 354Značky: , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Kedysi ľudia nemali možnosť kúpiť si hnojivá alebo prostriedky na ochranu pred chorobami a škodcami, a tak sa intuitívne, riadení pokusmi a omylmi a zdieľaním skúseností, vyrábali z improvizovaných prostriedkov.

Jedným z takýchto prastarých spôsobov je používanie bezpečného, ​​organického a ľahko dostupného produktu, ktorým sú cibuľové šupky.

Nielenže chránia rastliny, ale tiež pomáhajú zvyšovať úrodu. Odvar z cibuľových šupiek obsahuje všetky potrebné prvky pre rast. Riešenie pomôže zničiť patogénnu mikroflóru v pôde a vyživuje rastliny. Odvar pomáha stimulovať rast rastlín, zvyšuje odolnosť voči chorobám a škodcom.

Ako používať cibuľové šupky na uhorky?

Ak listy zožltli : v 10 litroch vody uvarte 5 hrstí šupiek. Varte 5 minút, ochlaďte a potom zrieďte dva litre infúzie vo vedre s vodou. Takto pripraveným roztokom uhorky zalejte alebo postriekajte. Šupky odvaru možno použiť ako mulč.

V prípade roztočov : nalejte 200 g šupiek do vedra s vodou a nechajte 5 dní. Pred použitím roztok preceďte a nastriekajte 3x v intervaloch 5 dní.

Proti voškám : 0,5 vedra naplníme cibuľovými šupkami, zalejeme vriacou vodou a necháme 24 hodín. Pred použitím hotový roztok zriedime vodou v pomere 1 ku 2. Tento nálev je účinný aj pri invázii chrobáka na baklažáne a zemiakoch.

Iné využitie cibuľových šupiek

Jabloň : Stromy po skončení kvitnutia postriekame nálevom pripraveným ako na vošky. Ošetrenie vykonávame 4x mesačne.

Na hnojenie : 10 g cibuľových šupiek zalejte 5 litrami vriacej vody a nechajte niekoľko hodín odstáť.

Skladovanie ovocia a zeleniny na zimu : Ovocie a zeleninu položte na vrstvu cibuľových šupiek a prikryte ďalšou vrstvou.

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!