O zázračných vlastnostiach sódy sa toho počulo už veľa, no je najvyšší čas vysporiadať sa s týmito mýtami. Funguje lepšie ako iné prostriedky?

Každý z nás vie, že pri pečení je dobré pomôcť si sódou, ale na čistenie rúry? Umývanie zubov? Zmierňuje svrbenie po uštipnutí hmyzom? A toto sú len niektoré z nich.

Tieto osvedčené metódy sme zahrnuli do nižšie uvedeného zoznamu. Číslo 9 je náš hit. Je až prekvapivé, koľko možností nám sóda odhalila.

#1 Svrbenie po uštipnutí hmyzom

Je naozaj ťažké vyrovnať sa so svrbením, ak nemáte po ruke nič, čo by vám pomohlo. Všetko, čo musíte urobiť, je zmiešať trochu sódy bikarbóny s vodou a natrieť ju na svrbiace miesto. Potom opláchnite studenou vodou. A nič nesvrbí!

#2 Unavené nohy po dlhej túre alebo nákupoch v meste?

Dajte 3-4 čajové lyžičky sódy bikarbóny do 3,5 litra vody a vložte nohy do tohto úžasne relaxačného kúpeľa.

# 3 Odstránenie nepríjemných pachov

Nasypte si do topánok sódu bikarbónu a pohltí pach nôh.

#4 Zmäkčenie strukovín

Na zjemnenie hrášku, fazule alebo šošovice pridajte počas varenia trochu sódy bikarbóny. Stačí lyžička sódy na liter vody!

#5 Nepríjemný zápach z chladničky?

Umiestnite misku so sódou bikarbónou do chladničky a pohltí nepríjemné pachy.

#6 Len málo vecí prekoná tento osviežujúci nápoj v horúcom letnom dni.

V studenej vode rozmiešame cukor s citrónovou šťavou a pridáme pol lyžičky sódy bikarbóny. Jedlá sóda premení kyselinu citrónovú na kyselinu uhličitú. Sóda v malom množstve je neškodná, ale nepridávajte viac ako čajovú lyžičku.

#7 Tu je najrýchlejší liek na pálenie záhy:

Rozmiešajte lyžičku sódy bikarbóny v pohári vody a vypite. Opatrenie tiež pomáha bojovať proti nafúknutému žalúdku, ktoré sa môže objaviť po zjedení príliš veľkého množstva jedla.

# 8 Zápach z úst

Pre tých, ktorých trápi zápach z úst, je to skvelý trik. Rozmiešajte lyžičku sódy bikarbóny v teplej vode a vypláchnite si ňou ústa!

#9 Nepríjemné pachy našich domácich miláčikov

Aj našim milovaným domácim miláčikom môže prospieť trocha sódy bikarbóny. Primiešaním sódy do ich podstielky sa vyhnete nepríjemným zápachom. Je úplne bezpečna a funguje aj v odpadkovom koši.

#10 Nepríjemný zápach z termosky?

Aby ste sa vyhli mierne zatuchnutému zápachu v termoske, zmiešajte niekoľko lyžičiek sódy bikarbóny s teplou vodou, nalejte ju dovnútra a opláchnite.

#11 Čistenie striebra

Špinavé strieborné predmety vložte do horúcej vody. Pridajte malé kúsky hliníkovej fólie a lyžicu jedlej sódy. Nechajte sódu zreagovať a potom striebro opláchnite studenou vodou a utrite do sucha handričkou.

#12 Zuby

Ak stále pochybujete o tom, aká dobrá je sóda bikarbóna, možno vás toto presvedčí! Aj zuby si môžete dokonca umyť sódou bikarbónou! Neutralizuje žieraviny v ústach. Neuveriteľné!

#13 Kvety

Vaše kvety sa vám za to poďakujú. Zmiešajte trochu jedlej sódy s vodou a zalejte ňou svoje rastliny. Výsledok vás prekvapí!

#14 Tvrdé mäso?

Je vaše mäso príliš tvrdé? Posypte ich sódou a nechajte niekoľko hodín pôsobiť. Potom ich len opláchnite a opečte. Budete prekvapení účinkom!

#15 Umývačka riadu

Nasypte trochu jedlej sódy do priehradky umývačky riadu a spustite ju bez riadu. Voila! Už nebudete mať problémy so zápachom!

#16 Rúra

S malým množstvom sódy bikarbóny vyčistíte rúru zvnútra aj zvonka. Zmiešajte sódu bikarbónu s vodou, naneste ju na špinavé miesta, chvíľu počkajte a uvidíte to pravé kúzlo!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!