Zápach z úst odstránite JEDNODUCHO vďaka tejto chutnej zelenine. Je to veľmi jednoduché a nočná mora mnohých z nás je preč!

Publikované: 26 januára 2024Prečítané: 451Značky: , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Trápi aj vás zápach z úst? Zistite príčinu a pomôžte si napríklad touto chutnou zeleninou. Určite vám pomôže!

Zápach z úst nie je len otázkou hygieny

Zapáchajúci dych rozhodne nie je len otázkou zanedbania ústnej hygieny. Dôvodov, prečo sa s ním stretávate, môže byť celý rad a než sa rozhodnete hľadať spôsoby, ako ho zakryť alebo inak minimalizovať, určite by vás malo zaujímať, prečo vám vlastne z úst môže páchnuť.

Čo všetko môže viesť k zápachu?

Ako už bolo povedané, prvé, čo nás väčšinou napadne, je nedostatočné čistenie zubov alebo jazyka. V ústach sa množia všelijaké mikroorganizmy a čistenie zubov je rozhodne účinným spôsobom, ako tieto v ústach sa úplne prirodzene vyskytujúce baktérie eliminovať.

Nie všetci sme schopní efektívne čistiť aj jazyk, ale aj na jeho povrchu sa týmto baktériám darí. Rovnako tak môže byť za zápachom ochorenie ďasien. Aj v tomto prípade je zásadné správne čistenie zubov, ktoré pomôže nielen minimalizovať zápach, ale aj problémy ďasien.

Zápach je rozhodne tiež výsledkom konzumácie veľmi aromatických potravín ako je cesnak alebo cibuľa, ale aj ďalších. Dokonca môže ísť aj o konzumáciu kávy, alkoholických nápojov či pálivých omáčok.

Na druhú stranu však môže byť zápach spôsobený aj tým, že naopak nič nekonzumujeme. Objavuje sa v prípade dehydratácie, keď nevzniká dostatok slín, prirodzene sa ústa nečistia a zároveň môže späť do pažeráka prenikať zápach tráviacich štiav zo žalúdka. Môže byť preto aj sprievodným stavom postenia.

Ktoré potraviny môžu pomôcť so zápachom z úst?

Ak máte problémy s dychom, poctivo si nielen čistite zuby, ale snažte sa tiež prirodzene zbavovať ústa baktérií a vznikajúcich pachov konzumáciou vody a nesladených bylinných čajov.

Jednoznačne pomáhajú aj druhy zeleniny a ovocia, ktoré vyžadujú žuvanie a obsahujú množstvo vlákniny. Pomôžu jablká, mrkva, ale aj stopkový zeler. Tieto druhy ovocia či zeleniny okrem čistiacich schopností navyše podporujú aj produkciu slín.

Dych budete mať tiež významne príjemnejšie po konzumácii byliniek, a to nielen mäty, ale aj petržlenovej vňate alebo koriandra. So zápachom z úst pomôžu aj konkrétne druhy korenia. Najlepšie funguje feniklové semienko, klinčeky alebo škorica.

Zápach môže tiež súvisieť s niektorými ochoreniami a je ich pomerne dosť a veľmi rôznych. Môže ísť nielen o zápaly dýchacích ciest alebo dutín, ale aj o hormonálne zmeny, užívanie niektorých liekov a tiež problémy zažívacieho traktu.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!