Každá žena vie, že nič nevytvorí domácu atmosféru tak, ako záclony a závesy na oknách. Na druhej strane, nič nedokáže pokaziť dojem tak, ako keď  sú špinavé, zažltnuté a zaprášené.

Reklamy

Chránia nielen pred zvedavými pohľadmi susedov či okoloidúcich, v letných horúčavách pred nadmerným slnečným žiarením, ale predovšetkým sú dôležitým prvkom výzdoby a zútulňujú interiér.

Je preto dôležité udržiavať ich v čistote, najmä preto, že existuje skvelý a rýchly spôsob, ako si záclony vybieliť.

Väčšina žien v domácnosti sa domnieva, že záclony by sa mali prať raz za dva mesiace. Ale robím to častejšie. Mám rada, keď záclony a závesy žiaria čistotou a vydávajú príjemnú sviežu vôňu.

Spôsob prania záclon, ktorý používam, je veľmi jednoduchý.

Pripravte si misu alebo lavór s objemom vhodným na pranie záclon a nalejte do neho teplú vodu, pridajte 120 gramov soli, tá látku odľahčí a zmäkčí vodu.

Záclony by mali byť namočené v soľnom roztoku na päť až sedem minút. Celá látka by mala byť úplne ponorená pod vodou. Potom opláchnite.

Ale to nie je všetko. Do teplej vody v miske pridajte 40 mililitrov octu a závesy nechajte v tomto roztoku 10 minút. Nakoniec tiež opláchnite v čistej vode.

Vysušte záclony. Keď už z nich nekvapká voda, ale sú ešte mokré, zavesím ich do okna. Vďaka tomu sa vyrovnajú a nemusím ich žehliť.

Sľubujem vám, že s účinkom budete maximálne spokojní a ušetríte čas.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!