Všetci to dobre poznáme – stojíme pri hrncoch a chýba nám niečo, čo by dochutilo náš výtvor do dokonalosti, ale po ruke zrovna nič nieje. Viete ktorá bylinka a zelenina vám bez problémov vyrastie aj doma na parapete a navyše celoročne?

Reklamy

Mať vždy po ruke čerstvé bylinky a zeleninu vo vašej kuchyni môže byť veľmi jednoduché. Všetko, čo musíte urobiť, je kúpiť ich raz, a potom si ich budete môcť užívať.

Existuje mnoho rastlín, ktoré uvoľňujú korene, hneď po ich umiestni do vody. Už nejaký čas budú nové listy rásť, odkiaľ ich môžete použiť každý deň.

Pór

Jediné, čo musíte urobiť s kúpeným pórom, je ponoriť jeho korienky do pohára s vodou a položiť na svetlé miesto.

Cesnak

Korene cesnaku rastú neskutočne rýchlo, keď ich dáte do vody. Chuť je jemná a krásne sa hodí ku všetkým omáčkam.

Čínska kapusta

Dva týždne nechajte koreň čínskej kapusty  vo vode na svetlom mieste a po uplynutí tejto doby ju môžete presadiť do kvetináča.

Zeler

Nakrájajte zeler a vložte ho do pohára s teplou vodou. Nechajte ho na slniečku a až keď sa objavia prvé lístky, môžete ho presadiť.

Šalát

Ponorte korene aspoň na polovicu do vody a nechajte mu niekoľko dní, kým vyjdu prvé lístky. Potom ho môžete presadiť.

Mäta

Výhonky s lístkami mäty vložte do pohára z vodou. Asi po týždni uvidíte biele korienky. Počkajte až budú dostatočne dlhé a potom ju presaďte do primeranie veľkého kvetináča so substrátom. Mäta miluje slnko a pohlcuje veľa vody, zalievajte ju 1 – 2 krát denne.

Bazalka

Tri centimetre dlhé výhonky vložte do pohára z vodou a nechajte ich priamo na slnku. Keď svoju veľkosť zdvojnásobia, zasaďte ich do zeme a počkajte, kým sa úplne rozrastie.

Koriander

Aj táto bylinka začne púšťať korienky po ponorení do pohára s vodou.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: webniusy.com